Незабаром на Донеччині й Луганщині почнуть працювати центри кризового втручання. Їхня сутність полягає у наданні населенню послуг психологічної реабілітації. Проект започатковують литовські фахівці за участі полтавських колег, які передадуть землякам знання і досвід. Річ у тому, що такі центри на Полтавщині фінансує міністерство закордонних справ Литовської Республіки вже півтора року, і полтавці досягли у цьому видимих успіхів.

На думку колишнього головного радника міністра охорони здоров’я Литви Арвідаса Скорупскаса, Полтавщина — лідер з реформування психологічного здоров’я в Україні. Про це він сказав у Полтаві, зустрічаючись із головою Полтавської облдержадміністрації Валерієм Головком. Пан Скорупскас вражений результатом, якого вони разом досягли у Полтаві за такий короткий термін. У його країні психореформування тривало 7—8 років, а полтавці це зробили за півтора. За цей час майже 6 тисяч людей отримали психологічну допомогу.

— Це унікальний проект не лише для України, а й для нас. Зробили біосоціальні моделі, які світова практика вважає найкращими. Це дієві команди, які можна застосовувати щодня і під час екстремальних ситуацій: вони можуть переходити на мобільний режим, виїжджати в райони і надавати допомогу. Ви краще за нас знаєте, як допомагати людям, — каже він.

На важливості проекту акцентував і Валерій Головко, адже він дає змогу надавати реабілітаційні послуги не тільки бійцям АТО, а усім українцям. За його словами, область і надалі готова співпрацювати в цьому проекті з Литовською Республікою.