Благодійність — це поклик серця, на жаль, далеко не всі спроможні допомагати бідним і нужденним. І все-таки  благородні люди є. Свій внесок у розбудову громадянського суспільства роблять без галасу і реклами. Проте, впевнені в Асоціації благодійників України, щедрих серцем людей громадськість повинна знати. Для цього торік започаткували Національний конкурс «Благодійна Україна». На нього надійшло 212 заявок. Авторів найефективніших проектів відзначили.

На зміну разовим акціям приходять тривалі програми і проекти. Фото з сайту detdom.info

— II Національний конкурс «Благодійна Україна», — каже голова його оргкомітету Олександр Максимчук, — стартував 16 квітня 2013 року. Цього року введена нова конкурсна номінація — «Благодійник: фізична особа — зірка бізнесу, спорту, мистецтва». Окрім цього, уточнені умови участі у спеціальній номінації «Ефективне використання благодійної допомоги»: відтепер переможець визначатиметься конкурсною комісією згідно зі спеціальним положенням.

Збір заявок триває до 10 лютого 2014 року. У лютому-березні конкурсна комісія оцінює заявки, а після цього будуть оголошені лауреати — по три претенденти на перемогу в кожній номінації, окрім «Народний благодійник». Церемонію нагородження планується провести у другій половині березня 2014 року в «Мистецькому Арсеналі».

Переможці отримають благодійний «Оскар» — унікальну бурштинову статуетку «Янгола добра». Вона виготовлена на замовлення Асоціації благодійників майстрами асоціації «Український бурштиновий світ».

Цього року конкурс зробив вагомий крок у регіони. Якщо торік вдалося організувати три регіональні етапи, — на Львівщині, Херсонщині та Одещині, — то в 2013-му таких стало значно більше. 

На адресу оргкомітету вже надійшло вісім заявок. На думку Олександра Максимчука, це  чимало, адже на зміну разовим акціям приходять тривалі програми і проекти, що грунтуються у тому числі на календарному плануванні. «Ми очікуємо, що основна частина заявок почне надходити після Різдвяних свят, за підсумками року, що минув», — сказав він.

Маргарита Січкар, президент Благодійного фонду анімалотерапії, голова конкурсної комісії, каже, що оцінювати добрі справи  складно і невдячно. Адже всі учасники — вже переможці, тому що вони  допомагають суспільству. А володарі «Янголів добра» — це кращі з кращих, вони стануть добрим прикладом для всіх, хто займається доброчинністю.