Ще кілька років тому такий заголовок назвали б пафосним. Та тільки не тепер і не про поля Донбасу. Аби забезпечити людям мирне життя хоча б у тих районах, де війна відступила, їх слід переконати передовсім у безпеці. Це завдання взяли на себе сапери. Упродовж минулого і нинішнього років вони розмінували 480 гектарів різних площ і знищили понад 90 тисяч вибухонебезпечних предметів у зоні проведення АТО. Про це під час брифінгу повідомив начальник Головного управління оперативного забезпечення ЗСУ генерал-майор Микола Кравчук.
За його словами, інженерні війська проводять системну роботу з позначення місць мінування й створення відповідних карт. Українські сапери також проводять роботи з розмінування стихійних мінних полів, які з’явилися після відступу російських окупаційних підрозділів та їхніх диверсійно-розвідувальних груп.
Виявляється, на початку проведення АТО структура і чисельність інженерних підрозділів не давала змоги виконувати завдання в повному обсязі. Нині, як повідомив офіцер, Збройні сили розпочали підготовку таких фахівців у спеціалізованих центрах. У Старичах і Кам’янці-Подільському навчання саперній справі пройшли 2000 військовослужбовців. А ще 455 освоїли цю науку безпосередньо в зоні АТО. Представник оборонного відомства поінформував, що на східних рубежах задіяно понад 60 підрозділів оперативного забезпечення, зокрема інженерних військ, РХБ (радіаційного, хімічного, біологічного) захисту, радіоелектронної боротьби, топогеодезичного й навігаційного забезпечення та близько 1000 одиниць спеціалізованої техніки.
Окрім цього, генерал-майор Микола Кравчук повідомив про підготовку кінологічних підрозділів для участі в пошуку вибухових пристроїв і речовин. За його інформацією, вже підготовлено 120 кінологічних розрахунків. Вони беруть участь в роботі з розмінування в зоні АТО, а також виконують завдання у складі українських миротворчих контингентів.
А ще під час нещодавніх Всеукраїнських командно-штабних навчань «Літня гроза-2016» військовослужбовці ЗСУ форсували річку Дніпро. Інженерні підрозділи організували масштабну переправу бойових підрозділів через водойму.
— Уперше за останні 20 років ми навели переправу через річку Дніпро в двох місцях із масштабним застосуванням переправних засобів і понтонних підрозділів. Ширина водної перешкоди по річці Дніпро сягала, відповідно, 4,5 та 2 кілометри. Це досить широка водна перешкода, яка дала змогу продемонструвати досвід і рівень підготовки понтонних підрозділів Збройних сил України, — зазначив генерал-майор Микола Кравчук.
Він також повідомив, що за результатами навчань інженерні війська отримали розпорядження начальника Генерального штабу — Головнокомандувача Збройних сил України щодо уточнення штату та уніфікації понтонних підрозділів, які мають забезпечувати одночасне переправлення через водну перешкоду цілісних підрозділів батальйонної ланки.