У Генічеському районі Херсонської області на адміністративній межі з окупованим Кримом нещодавно пройшли масштабні командно-штабні антитерористичні навчання, організовані координаційною групою АТЦ при Управлінні СБУ в Херсонській області. Необхідність відпрацьовувати питання посилення охорони стратегічно важливих об’єктів та заходи щодо попередження терористичних актів пов’язана з тим, що Херсонщина — південний форпост держави.

У навчаннях взяли участь майже 700 осіб, серед яких співробітники Служби безпеки України, Нацгвардії, Національної поліції, підрозділи Державної прикордонної служби, Збройних сил України, представники органів влади, місцевого самоврядування та інші суб’єкти боротьби з тероризмом. В ході навчань перевірялись та вдосконалювались практичні навички щодо спільних дій з припинення терористичних проявів на важливому державному об’єкті. Заходи з ліквідації наслідків масштабного терористичного акту відпрацьовувались із залученням сил і засобів авіаційного загону.

За словами голови Херсонської обласної держадміністрації Андрія Гордєєва, спільне завдання — «це постійна увага й максимально професійна підготовка до можливості виникнення будь-яких загроз. Телекомунікаційна вежа, яку нещодавно побудували для відновлення українського мовлення на Херсонщині є одним із прикладів важливих стратегічних об’єктів області. А завдяки зусиллям керівників усіх силових структур держави взагалі та області зокрема, ми маємо мирний регіон, який знаходиться під пильним оком фахівців з охорони в різних галузях. Подібні навчання нам дають можливість зробити висновки, врахувати недоліки, визначити завдання на найближчу перспективу».

Координаційна група Антитерористичного центру при Управлінні Служби безпеки України в Херсонській області провела це тактико-спеціальне навчання на об’єктах критичної інформаційної інфраструктури – радіотелеретрансляційних вежах на Чонгарі та у Генічеську. Силовики відпрацювали заходи протидії можливих терористичних загроз та злагодженість спільних дій в екстремальних умовах.

За умовами навчання диверсійно-терористична група підірвала комунікаційні вежі, після чого зникла у невідомому напрямку. Спецпризначенці мали локалізувати наслідки вибуху, визначити прикмети зловмисників, розшукати та затримати їх. Уникаючи переслідувань, умовні диверсанти переховувались у будівлі колишнього дитячого табору. Силами зведеної штурмової групи Центру спеціальних призначень «Альфа» СБУ та підрозділів Збройних Сил України проведено силову фазу, у результаті якої «диверсантів» було знешкоджено.

У ході тактико-спеціальних випробувань здійснено перевірку антидиверсійної захищеності вразливих об’єктів. Відпрацьовано тактику звільнення заручників, знешкодження вибухових пристроїв, а також комплекс заходів з припинення терористичних проявів. Крім цього, на практиці перевірено механізм локалізації місць можливого хімічного забруднення території.

Також навчання дали змогу підвищити рівень практичних навичок і додали досвід в управлінні операцією керівникам органів та підрозділів суб’єктів антитерористичної діяльності. Як зазначив заступник голови обласної держадміністрації Вадим Чабан, усі завдання відпрацьовано на 100%, але остаточну оцінку за виконання будуть давати у Антитерористичному центрі при Службі безпеки України.