Виповнилося два роки, як Донецький національний університет імені Василя Стуса внаслідок трагічних подій на сході України перебрався до Вінниці. Досвіду переселення вишу наша країна не мала, і на його прикладі вчилися, терміново шукаючи приміщення для аудиторій, проживання студентів тощо.

«Пригадую жовтень-листопад 2014 року, коли увага влади була прикута до мобілізації, важкої ситуації на фронті, та попри це, ми позитивно сприйняли ідею розмістити і надати допомогу Донецькому національному університетові, — зазначив під час урочистого зібрання голова Вінницької облдержадміністрації Валерій Коровій. — Проблем виникало чимало, та  для нас було принципово важливо, щоб викладачі й студенти почувалися комфортно в нашому місті. Професорсько-викладацький склад ДонНУ вніс дуже значний і позитивний колорит у наукову галузь Вінниці. До нас переїхали надзвичайно професійні патріотично налаштовані люди, які прагнуть рухатися вперед», — наголосив посадовець.

На подільській землі виш обжився, розвивається, має підтримку української влади, а також ЄС. Присутній на урочистостях Надзвичайний і Повноважний посол Королівства Бельгія в Україні Люк Якобс запевнив, що ДонНУ — взірець не тільки для всієї України, а й для Європи: «Я шукатиму способи, як пов’язати університети Бельгії з вами», — запевнив шанований гість. 

«За ці два роки наша університетська родина пройшла багато випробувань. Наші досягнення показові й доленосні, а плани на майбутнє — досить амбітні. Про наш успіх свідчать високі позиції у національних та міжнародних рейтингах, довіра абітурієнтів, громади і партнерів. Щиро дякую всім, хто не зламався і вірить, хто не зупиняється і гідно йде обраним шляхом. Спільними зусиллями і невтомною роботою утвердимо статус Стусового  університету як класичного дослідницького вишу, конкурентоспроможного на національному та світовому рівнях», — переконаний ректор ДонНУ Роман Гринюк.