Свій ювілейний, 25-й концертний сезон муніципальний Галицький камерний оркестр відкрив «Золотим сузір’ям України», зібравши в цій програмі твори українських корифеїв музики — Дмитра Бортнянського, Василя Барвінського, Андрія Гнатишина, Мирослава Скорика та інших. Першим твором, що прозвучав у новій добірці колективу, став «Листок з альбому» Миколи Лисенка. Відтак музиканти немов виривали «листок» за «листком» з альбому-програми, щоб слухачі вдосталь насолодилися розмаїттям і досконалістю національної музики.

 Розповідали про історію написання цих музичних перлин ведучі — поетеса Олена Лайко та заслужений журналіст України Михайло Зубик. Зокрема, розповідаючи про концерт ре мажор для чембало та струнного оркестру Д. Бортнянського, зазначили, що музикознавці називають його найдовершенішим інструментальним твором композитора. Автограф концерту зберігається в нотному відділі Паризької національної бібліотеки. Вдалося розшукати цей твір лише 1982 року. Після оркестровки концерту, яку зробив український композитор і піаніст Михайло Степаненко, він уперше прозвучав у Києві 1987 року. Нині Галицький камерний оркестр виконав його в Тернополі.

Відкрив оркестр і зразки старовинної музики, запропонувавши слухачам транскрипцію та розшифрування Львівської табулатури (три варіації). Відомо, що давні поціновувачі музики записували нові твори в розграфлений музичними станами зошит, часто навіть не вказуючи імен композиторів або й не знаючи їх. Власне табулатурою й називали такі рукописні збірники музичних п’єс.

У бібліотеці Львівського національного університету ім. І. Франка зберігається одна з них. Її називають «Львівською» й датують другою половиною XVI століття. Цю старовинну музику взявся розшифрувати відомий композитор Мирослав Скорик, зробивши обробки для різних інструментів та ансамблів. Він каже, що ці твори вирізняє складність і вишуканість музичної мови.

Уперше оркестр включив до свого репертуару обробки українських народних пісень. Відкриттям для тернополян стало сучасне аранжування народних перлин «Сусідка» й «Ой, під вишнею», які здійснив відомий композитор і диригент Ростислав Бабич.

З новою програмою музиканти вже ознайомили своїх шанувальників у Бережанах, Почаєві. Це лише початок концертної діяльності. Загалом до ювілейного сезону колектив готує музичні вечори естрадної, джазової, органної, інструментальної віртуозної, класичної музики, традиційні програми «Музика Різдва» та «Великодня радість лине із небес».

Насамкінець. А починалася історія оркестру 25 років тому з ініціативи його незмінного керівника Василя Феленчака, який і зорганізував колектив при Палаці культури виробничого об’єднання «Ватра». Відтоді було проведено понад півтори тисячі концертів, у тому числі в Польщі, Словенії, Франції, Німеччині, Угорщині, інших країнах. Нині в його репертуарі майже сто різноманітних творів українських і зарубіжних композиторів. «Виконуємо класичну музику, але подача її, інтерпретація, образність, думка прочитуються осучаснено», — стверджує художній керівник і диригент оркестру заслужений артист України Василь Феленчак.