ПАРТНЕРСТВО. Прем’єр-міністр Микола Азаров прийняв у Будинку уряду турецьку делегацію на чолі з Головою Великих національних зборів Турецької Республіки Джемілем Чічеком. Під час зустрічі глава уряду підкреслив, що в Україні високо цінують дружні відносини з Туреччиною. «Приємно відзначити високий рівень політичного діалогу між керівництвом наших держав», — сказав він і висловив сподівання, що майбутнє засідання Ради високого рівня за двосторонньою стратегічною співпрацею додасть відносинам нового імпульсу.

За його словами, обом країнам за останні роки вдалося здійснити низку ефективних кроків для розвитку двосторонніх відносин. Так, дуже важливо, що 12 серпня 2012 року набула чинності угода про безвізовий режим.

Позитивну тенденцію мають і українсько-турецькі торговельно-економічні відносини. «За минулий рік наш двосторонній товарообіг перевищив 6 мільярдів доларів. Найближчим часом ми перед собою ставимо завдання збільшити показник до 10 мільярдів доларів», — передає слова Прем’єра департамент інформації та зв’язків з громадськістю секретаріату КМУ.

Окремо він сказав, що нині сторони працюють над договором про зону вільної торгівлі між Україною і Туреччиною. Україна, зі свого боку, налаштована на конструктивну і змістовну роботу. За словами глави уряду, наша країна також зацікавлена розвивати співпрацю в низці проектів. Ішлося про енергетику, Трансанатолійський газопровід (TANAP) і транспортну галузь. Готова Україна співпрацювати з Туреччиною і в рамках проекту міжнародного контейнерного транзитного поїзда «Вікінг» (до нього турецька сторона вже виявила бажання приєднатися).

«Позитивно оцінюю динаміку розвитку наших відносин і хотів би вас запевнити, що уряд України зробить усе, від нього залежне, для розвитку двосторонніх відносин», — заявив Микола Азаров.

У свою чергу Голова Великих національних зборів Турецької Республіки підкреслив, що двосторонні відносини вже досягли рівня стратегічного партнерства. «Обсяг нашої взаємної торгівлі перевищив 6 мільярдів доларів, однак цей показник перебуває значно нижче від потенціалу наших країн», — вважає Джеміль Чічек.

За його словами, великий потенціал для співпраці має туристична галузь, будівництво, транспортна галузь, зокрема авіаперевезення. Не менш важливим проектом, за його словами, є й встановлення поромної переправи між Синопом і Ялтою. 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»