Гвинтик за гвинтиком — найшвидший в світі автомобіль будується у британській майстерні. Він розвиватиме швидкість до тисячі шестисот кілометрів на годину. Досягнення інженерів носить назву Bloodhound SSC, що у перекладі з англійської – гончак.

135 тисяч кінських сил, швидкість – 1600 км на годину – більша, ніж у реактивного винищувача.

За кермом авто – чинний рекордсмен зі швидкості Енді Ґрін. Він вперше показав нам місце водія:

«Ось це і є кабіна водія. Це от мій офіс, що рухається зі швидкістю 1600 кілометрів на годину. Кермо надруковане на 3D-принтері з титану спеціально, щоб підходило під мої руки. У нас — три рідкокристалічних дисплеї. Та резервні інструменти, виробництва Ролекс – це резервний спідометр, годинник та таймер. Ці інструменти — дуже важливі у нашій роботі».

Ось це і є кабіна водія.

Ця модель демонструє як виглядатиме автомобіль, коли його закінчать наступного року. І ось як він виглядає зараз під час розробки. Пояснює головний інженер проекту Марк Чапман:

«Ось передня частина автомобіля, тут будуть колеса, передня підвіска. Все це — з вуглецевого волокна, це — офіс Енді. Автомобіль має три двигуни: літака, реактивний та автомобільний. Ми обрали сталевий корпус, тому що він дуже жорсткий та тривкий. Ось тут розташований реактивний двигун, усередині корпусу. І нарешті ось тут – масивний шматок алюмінію. Дуже складний механізм, але дуже гарний».

Енді Ґрін.

Цей автомобіль – мрія інженера. А мрія команди – надихнути молодих інженерів.

Через це тут нічого не приховують – жодних технологічних секретів.

Джеремі Вілкс, кореспондент Євроньюз:

«Один з найвизначніших моментів у цьому проекті – те, що всі дані, всі креслення щодо того, як авто створювали, як ним управлятимуть, публікуються онлайн, безкоштовно».

Річард Нобл.

Крім того, учасники проекту щороку відвідують сотні шкіл, щоб зацікавити їх конструюванням. Така освітня ідея прийшла у голову колишньому рекордсмену зі швидкісних автомобілів – Річарду Ноублу:

«Британія щороку потребує 100 тисяч випускників інженерного факультету. Нині їх випускається приблизно 30 тисяч. Ситуація — дуже серйозна. Коріння проблеми слід шукати ще в молодшій школі. Потрібно змалечку зацікавлювати дітей».

Автомобіль зі швидкістю літака.

135 тисяч кінських сил, швидкість – 1600 км на годину – більша, ніж у реактивного винищувача. Справді, дуже зацікавлює. Особливо водіїв.

«Зараз я працюю з найбільш видатною командою рекордсменів зі швидкості, інженерів світового класу. Вони розвязують проблеми, які ще ніхто раніше не розв‘язував. Наступного року і через 2 роки ми будемо тестувати та удосконалювати цей автомобіль. Я буду керувати ним, як член команди випробувальників. Водночас ми розказуємо всім на світі про ці неймовірні пригоди, так з‘являється можливість надихнути наступне покоління», – каже Енді Ґрін.

Через рік Bloodhound SSC має вирушити до Південної Африки, де спробує досягнути омріяної швидкості у 1600 км на годину.

Copyright © 2014 euronews