На центральному Театральному майдані міста урочисто відкрили та освятили шопку. Останніми роками вже стало доброю традицією у такий спосіб відображати подію Вифлеємської ночі, коли народився Христос. У Різдвяній стаєнці представили постаті Марії, Йосифа, маленького Ісусика та трьох царів, що принесли Новонародженому свої дари. На вишитий рушник поставили давній атрибут українського Різдва — дідух. Більший (понад два метри) дідух виставили й поряд із шопкою.   У загороді також є живі вівці, яких доправили із зоокутка міського паркового господарства.

Щоправда, нинішнього року трохи оновили стиль самої шопки та її наповнення. Тепер за покрівлю Божої стаєнки не слугує очерет. З’явилися нові постаті. В отриманні необхідних матеріалів для ясел-вертепу посприяли підприємці міста. Вперше шопку освятили не в січні — напередодні Свят-вечора, який відзначають греко-католики та православні, а  24 грудня, коли за святковий різдвяний стіл сідають вірні католицької церкви.

На освячення шопки зібралися представники міської влади, духовенства та тернополяни. Священики освятили Божу стаєнку, аби кожен з жителів і гостей обласного центру міг вклонитися новонародженому Ісусику. Відтак біля шопки з’явилися маленькі пастушки, янголи із зіркою, інші герої українських різдвяних театралізованих дійств. І посипалися святкові віншування, задзвеніли колядки.

Шопка, виставлена на центральному Театральному майдані міста. Фото автора

Маленьку шопку розмістили й біля головної новорічної ялинки області. Принагідно зазначити, що цього року вперше за новітню історію Тернополя зелену красуню не виставили на традиційному місці — Театральному майдані. Це пов’язано з протестними подіями, що тривають і в столиці, і у файному місті. Тож обрали живу ялинку, що зростає неподалік пам’ятника князеві Данилові Галицькому на майдані Волі.

Тут же відкрили ярмаркове містечко. У рамках відкриття та освячення шопки й запалення вогнів новорічної ялинки громаді міста передали Вифлеємський вогонь миру. Його останніми роками тернопільські пластуни приймають від польських скаутів — харцерів, а відтак лампадки з благодатним вогнем заносять у школи, лікарні, вищі навчальні заклади, сиротинці, церкви.