Учора в Україні вже вп’яте стартував Національний тиждень безпеки дорожнього руху, покликаний консолідувати зусилля органів влади і місцевого самоврядування, бізнесу, громадських неприбуткових організацій, наукової спільноти і ЗМІ для виконання Державної цільової програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху на період до 2016 року, прийнятої, нагадаємо, постановою Кабінету Міністрів у березні цього року. Як і всі попередні, його проведення ініціювала Асоціація безпеки дорожнього руху — незмінний лідер серед громадських організацій країни в боротьбі за безпеку наших автошляхів. За дорученням Прем’єр-міністра Миколи Азарова до заходів Тижня долучилися і такі авторитетні відомства, як МВС, МОЗ, Мінінфраструктури, Мінекономрозвитку, Держслужба з надзвичайних ситуацій, а також низка місцевих держадміністрацій.

Окрім Форуму національного партнерства з безпеки дорожнього руху, що відбувся в понеділок, упродовж тижня не лише у столиці, а й у Донецьку, Львові, Харкові та інших містах пройдуть наукові і практичні конференції, «круглі столи», профілактичні та інформаційно-просвітницькі заходи, присвячені проблемам безпечного пересування українськими  дорогами. Зокрема відбудеться робоча зустріч українських і міжнародних експертів з питань підготовки до проведення форуму «Інвестиції в безпеку дорожнього руху» в рамках міжнародної бізнес-конференції «АВС: Ukraine & Partners», запланованої на наступний рік, а в Національному транспортному університеті пройде Третя практична конференція на тему «Зменшення аварійності на автотранспорті. Практичні рішення».

В ході цих та інших заходів передбачено підсумувати зроблене за рік і визначитися з планами на майбутнє, обговорити нинішній стан безпеки на вітчизняних автошляхах, формування нової транспортної культури, надання допомоги постраждалим від дорожньо-транспортних пригод, реформування системи безпеки дорожнього руху тощо. Експертам є про що поговорити, у тому числі й проаналізувати виконання деяких соціальних проектів, присвячених боротьбі з аварійністю на дорогах, які було започатковано завдяки міжнародним організаціям.

Зусилля влади і громадськості дають певні результати: за даними ДАІ, цього року вдалося не лише стримати зростання аварійності на автошляхах, а й забезпечити позитивну динаміку зниження автопригод та кількість загиблих і травмованих у них людей. Однак ситуація ще залишається складною: в середньому щодоби в ДТП гинуть 12 осіб і травмуються понад 100 учасників дорожнього руху.

За словами президента ВГО «Асоціація безпеки дорожнього руху» Михайла Берліна, «… спричинені ДТП загибель чи каліцтво людини — не лише горе для родини, друзів і близьких потерпілого. Це й значні економічні втрати, позаяк найчастіше на дорогах жертвами стають люди працездатного віку — ті, хто утримує свої сім’ї і чиєю працею створюється внутрішній валовий продукт, поповнюється національна казна і Пенсійний фонд. Без всякого перебільшення дорожньо-транспортний травматизм завдає відчутних збитків і несе реальну загрозу економічній і соціально-демографічній безпеці країни. Досвід розвинених держав, де рівень смертності в ДТП не перевищує 3-4 осіб на 100 тис. населення, засвідчує: програми з дорожньої безпеки починають працювати тоді, коли вдається визначити реальні втрати суспільства від аварій на дорогах, а також підвищити рівень матеріальної відповідальності винуватця ДТП».

Національний тиждень безпеки дорожнього руху завершиться у неділю, у Всесвітній день пам’яті жертв ДТП, грандіозним флешмобом «Будь помітним на дорозі!» і концертом популярних співаків на Майдані Незалежності в Києві, які підтримують рух за безпеку наших доріг і популяризують світлоповертаючі елементи.