У столиці вперше проходить Європейська математична олімпіада для дівчат European Girl’s Mathematical Olympiad (EGMO). Захід відбувається під патронатом Міністерства освіти і науки за сприяння Малої академії наук, Київського національного університету ім. Тараса Шевченка. Змагання триватимуть до 13 квітня.

Українська команда спробує цього року оновити свій попередній рекорд. Фото з сайту mon.gov.ua

«Нині наша країна вперше приймає Європейську олімпіаду з математики для дівчат — ця подія світового масштабу проходить під патронатом уряду, що засвідчує: інвестиції в розвиток STEM-освіти — пріоритет для нас», — наголосила профільний міністр Лілія Гриневич, додавши, що на проведення заходу Кабмін спрямував 5,6 мільйона гривень.

«Ця олімпіада — гарний привід показати всім, як дівчата завдяки своєму розуму, наполегливості, праці й любові до математики здобувають переможні результати і впевнено прямують до майбутніх відкриттів. Ми пишаємося тим, що серед нашої молоді так багато талантів, і готові їх підтримувати», — зазначила Лілія Гриневич.

Олімпіаду ще називають «математичним Євробаченням». Міжнародні математичні олімпіади проводять у світі з 1959 року. Зазвичай, більшість учасників — хлопці. Щоб надихнути дівчат брати участь у математичних змаганнях, 2012 року вперше в Кембриджі провели Європейську математичну олімпіаду для дівчат — EGMO. Талановита молодь швидко підтримала цю ідею, про що свідчить зростання рік у рік кількості країн-учасниць. Якщо 2012-го у першій олімпіаді брали участь 70 дівчат із 19 країн, то вже цьогоріч до України приїхало 200 дівчат із 49 країн. Крім учасників з Європи, прибули команди зі США, Австралії, Японії, Індії, Південної Кореї, Чилі, Бразилії, Саудівської Аравії, Еквадору, Мексики, Перу.

Очільник Міносвіти переконана, що це абсолютний стереотип, мовляв, хлопці краще за дівчат тямлять у математиці й точних науках.«Світова історія знає багато яскравих прикладів жінок-математиків, які, долаючи нерозуміння суспільства, відсутність підтримки, протягом століть виборювали право йти за покликом серця та розуму. Сьогодні ми руйнуємо стереотипи. У школі в мене улюбленим предметом теж була математика. І пишаюся тим, що сьогодні так багато дівчат у всьому світі захоплюються нею», — наголосила міністр.

Отже, 200 учасницям віком від 13 до 20 років під час інтелектуальних змагань доведеться розв’язувати доволі складні математичні завдання з алгебри, комбінаторики, геометрії та теорії чисел.

Команда України бере участь в EGMO з моменту старту олімпіади у 2012 році. До цього наші дівчата успішно виступали у складі збірних України на Міжнародній математичній олімпіаді та Romanian Мasters of Мathematics. За сім років існування EGMO українські учасниці вже тричі ставали найкращою командою за сумарною кількістю балів в офіційному заліку. Поки жодній з інших країн не вдалося досягти таких високих результатів. А цьогоріч ми виставили на олімпіаду одразу дві команди.

Любов ДМИТРЕНКО
для «Урядового кур’єра»