Організована черкаським археологічним музеєм Середньої Наддніпрянщини виставка представляє понад тисячу експонатів усіх епох минулого — від знарядь неандертальців (понад 100 тисяч років тому) до артефактів ХІХ — початку ХХ століття, серед яких багато унікальних і рідкісних. Археологічні експонати, розміщені у 8 тематико-хронологічних вітринах, доповнено численними ілюстраціями й археологічними картами різних епох. Експонати походять як із розкопок і розвідок працівників музею, так і передані у його фонди кількома сотнями друзів та добровільних помічників.

Крім археологічних експонатів, відвідувачі виставки зможуть ознайомитися з деякими зразками допоміжних колекцій, адже експозиція розпочинається вітриною «Наш край до появи людини». У ній виставлено палеонтологічні експонати віком 10 тисяч — 300 мільйонів років. У невеличкому мюнцкабінеті (пристосування для зберігання колекцій монет, медалей, марок) можна ознайомитися з нумізматично-боністичною виставкою «Історія України в монетах і банкнотах».

Ентузіасти музейної справи готові найближчими роками перетворити кожну з вітрин на експозиційний зал, присвячений окремій епосі, адже через брак експозиційної площі вдалося виставити тільки частину колекцій музею. Виставка, стверджують її організатори, має стати зародком великого археологічного музею, який буде окрасою міста. Адже Шевченків край надзвичайно багатий на пам’ятки, а черкащани заслуговують на те, щоб мати музей, за допомогою якого могли б детально дізнатися про багате і захопливе минуле.

Археолог, ініціатор створення музею Михайло Сиволап розповів, що археологічний музей зосереджуватиметься на стародавній спадщині краю, що дасть змогу не лише розгорнуто представити громадськості багатющу давню спадщину, а й забезпечити подальше поповнення музею унікальними експонатами, що нині йдуть на чорний ринок чи руйнуються. Це дасть можливість перетворити музей на важливий туристський об’єкт, забезпечить виховання молоді в дусі патріотизму і любові до рідного краю, допоможе краще дослідити минуле області й Черкас, зберегти багато наявних і нововиявлених археологічних пам’яток (замчищ, городищ, поселень, стоянок, курганів, печер, валів тощо), а також музеєфікувати деякі з них.

Черкаський історик і археолог Михайло Сиволап з ідеєю створення археологічного музею Середньої Наддніпрянщини звертався до кабінетів чиновників не один десяток років. Лише торік у Черкасах зрозуміли переваги і перспективи цього рішення. Так на карті міста з’явилася ще одна комунальна установа — Черкаський міський археологічний музей Середньої Наддніпрянщини з директором та невеличким колективом.