Грою на бандурах, віршами та піснями на слова видатного земляка зустріли юні грінченкознавці із села Олексіївка на Луганщині гостей урочистого святкування 150-річчя з дня народження  автора Словаря української мови. Саме на цій землі письменник жив і творив, підіймав сільську освіту. «Борис Грінченко — знакова постать для  України. Його внесок у розвиток української мови в усьому світі важко переоцінити. На Перевальщині про це завжди пам’ятають, адже майже сім років він учителював у школі в Олексіївці», — каже керівник управління культури Ірина Калганова. 

До книжки «Казки Грінченка з ілюстраціями юних художників» увійшла половина із двох десятків кращих робіт, які відібрали за результатами конкурсу серед учнів шкіл Перевальщини. Фото автора

За її словами, вже десятий рік на Луганщині діє спеціальний туристичний маршрут до музейної експозиції «Промінь добра» і кімнати «Борис Грінченко — учитель».

«Усі раритети, які маємо, — це книжки, — розповідає завідувач меморіального музею Бориса Грінченка в Олексіївці Надія Павленко. — Свого часу навіть зберігати їх  було небезпечно, адже видатного  філолога репресували посмертно. Скажімо, у 1988 році нам передали книжечку «Драми і комедії», де лише половинка титульної сторінки. Там колись був дарчий напис автора, та в темні часи вирізали і так ховали книжку».

Музей створювали всім миром. Книжки дарували дослідники творчості Бориса Грінченка, зокрема Анатолій Погрібний. Але найбільше подарував Богдан Пастух, учитель Врубівської школи:  передав до музею  десятки раритетних книжок із творами Б. Грінченка або про нього.

Сама Надія Павленко веде велику пошукову роботу, зокрема через Інтернет. До  ювілею  представила  один з номерів газети «Ілюстрована Україна» за 1913 рік. У ній статтю про Бориса Грінченка написала Христина Олексіївна Алчевська, донька Христини Данилівни Алчевської, яка свого часу організувала школу для дітей селян та робітників в Олексіївці. 

Ще одне нове надбання  музею — книжка «Казки Грінченка з ілюстраціями юних художників», ініціатором ство?рення якої минулого року стала  Надія Павленко. Придбати її першими мали змогу глядачі вистави «Степовий гість» за Борисом Грінченком, що відбулася  в Луганському обласному академічному музично-драматичному українському театрі. Цією прем’єрою відсвяткували на сході країни ювілей великого письменника і філолога.