РЕАГУВАННЯ НА ПОРУШЕННЯ. 40 заяв та повідомлень громадян про злочини не потрапили до Єдиного реєстру досудових розслідувань (ЄРДР) за останні півроку завдяки «старанням» працівників Придніпровського та Соснівського райвідділів міліції, які – попри те, що новий Кримінальний процесуальний кодекс України давно набув чинності, – досі працювали по-старому. Приміром, у Придніпровському райвідділі поклали «під сукно» 21 заяву, в якій повідомлялося про кримінальні правопорушення. Колеги із Соснівського райвідділу міліції проігнорували 19 повідомлень.

Як повідомив заступник прокурора міста Черкаси Сергій Шелудяков, згадані повідомлення прокуратура міста вже внесла до ЄРДР, а на адресу начальника УМВС України в Черкаській області Валерія Дернового надіслано дев’ять документів прокурорського реагування. За результатами їх розгляду керівництвом УМВС України в області 35 осіб притягнуто до дисциплінарної відповідальності.

— Новий Кримінальний процесуальний кодекс змінив деякі аспекти роботи правоохоронців, — прокоментувала керівник прес-служби прокуратури міста Сніжана Лисенко. — Зокрема в новому КПК прописано більш жорсткі правила реагування правоохоронців на правопорушення. Слідчий чи прокурор зобов’язаний невідкладно внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним обставин, що можуть свідчити про його вчинення. Тих же, хто й надалі ігнорує заяви та звернення громадян, чекає сувора відповідальність.