Головною новацією 2017 року є те, що випускники денних загальноосвітніх закладів мають проходити ЗНО ще і як державну підсумкову атестацію. Директор Українського центру оцінювання якості освіти Вадим Карандій уточнив, що це буде українська мова як частина загального тесту з української мови та літератури, математика або історія України на вибір. Третій предмет теж на вибір із переліку всіх інших, що залишилися.

Попередньо підраховано, що наступного року абітурієнтами стануть 270 тисяч осіб, які напишуть 950 тисяч тестів, обравши з 12 предметів чотири.

Реєстрація на ЗНО розпочнеться 6 лютого і завершиться 17 березня 2017 року (за необхідності школярі-випускники зможуть зробити виправлення у документах до 31 березня) за місцем навчання для участі як в основній, так і додатковій сесії. Остання буде максимально наближена до вступної кампанії — її проводитимуть із 3 по 12 липня за окремим графіком.

ЗНО розпочнеться 23 травня тестом з української мови та літератури, а завершиться 15 липня оголошенням результатів додаткової сесії тестування.

Щодо складання іноземних мов, то такий вид мовленнєвої діяльності, як розуміння мови на слух (аудіювання), про що йшлося торік, не перевірятимуть. «Це пов’язано з тим, — пояснив пан Карандій, — що за результатами цьогорічної апробації дворівневих предметних тестів з іноземних мов — В1 та В2, проведеної у квітні, стало зрозуміло, що доцільно скоригувати складність тестових завдань, додатково вивчити новий формат завдань на аудіювання та структуру тесту загалом, а для цього потрібно провести додаткові підготовчі роботи».

Як і в попередні роки, під час проведення ЗНО з іноземних мов у 2017 році оцінюватимуть комунікативні уміння таких видів мовленнєвої діяльності, як читання та письмо.

Вадим Карандій також розповів, як складатимуть тести випускники на окупованих територіях. «Вони можуть зареєструватися в загальний термін, відведений для участі як в основній, так і додатковій сесії. Також додатково реєструватися у травні для участі в додатковій сесії, яка буде максимально наближена до вступної кампанії, що дасть їм змогу пройти як підсумкове оцінювання, так і взяти участь у вступній кампанії», — сказав він.

Тим часом порядок державної підсумкової атестації у загальних середніх навчальних закладах, крім випускників шкіл ІІІ ступеня, не зміниться. Про це повідомив директор профільного департаменту Міносвіти Юрій Кононенко. У початковій школі вона почнеться 15 травня. Це буде звичайна контрольна робота, яка має оцінити рівень навчальних досягнень дітей.

У навчальних закладах ІІ ступеня ДПА стартує 1 червня. Їхні випускники складатимуть українську мову та математику, а також ще один предмет на вибір педагогічної ради школи.

Крім того, для випускників шкіл з навчанням або вивченням мов національних меншин може бути проведена ДПА з мови національної меншини за бажанням самого учня.

Сергій ДМИТРУК
для «Урядового кур’єра»