Літак Solar Impulse 2 успішно завершив першу в історії кругосвітню подорож, використовуючи виключно сонячні батареї.

Рано вранці він здійснив останню посадку своєї подорожі в Абу-Дабі, Об'єднані Арабські Емірати, повідомляє «Reuters».

Його переліт навколо земної кулі розпочався ще півтора року тому, 9 березня 2015 року, коли апарат рушив у подорож, щоб довести перспективність альтернативних джерел енергії.

З перервами перший сонячний літак подолав 40 тисяч кілометрів навколо Землі за 500 годин перебування в повітрі.

Часто його переліт переривався через несприятливу погоду, змушуючи літак простоювати по кілька місяців. Його конструювали та пілотували швейцарські винахідники Бертранд Пікард та Андре Боршберг. Розмах його крил є більшим за параметри лайнера Boeing 747, але сам літак важить не більше звичайного автомобіля. Його чотири двигуни заряджалися сонячною енергією вдень, а вночі апарат вирушав у подорож.

Пілотам вдавалося розвивати швидкість від 45 до 90 км на годину на висоті до 9000 метрів. Загалом за час подорожі пілоти сонячного літака здійснили 16 зупинок в різних країнах світу, в тому числі в Омані, Індії, М'янмі, Китаї, Японії, США, Іспанії та Єгипті.

Експеримент з революційного використання сонячної енергії профінансувала компанія Masdar. Незважаючи на величезні запаси нафти, ОАЕ інвестує мільярди доларів в розробки відновлювальних та чистих видів альтернативної енергії.