Завдяки тісній співпраці закладів охорони здоров’я Луганської області з майже десятьма міжнародними громадськими й благодійними організаціями, серед яких Товариство Міжнародного Червоного Хреста та «Лікарі без кордонів», Всесвітня організація охорони здоров’я, ЮНІСЕФ, ПРООН, Mercy Corps, HANDICAP та Austrian red cross, стало можливим організувати на території прифронтових районів області надання медичних послуг.

На прифронтовій території, яка простягається на 135 км між першим та другим блокпостами вздовж лінії зіткнення і належить до трьох районів Луганщини (Станично-Луганського, Новоайдарського та Попаснянського), понад 26 тисяч жителів, серед них 4018 дітей. Тут зареєстровано 10 126 внутрішньо переміщених осіб, повідомляє обласний департамент охорони здоров’я. У тутешніх сільських лікарських амбулаторіях бракує вісьмох лікарів і шістьох фельд­шерів.

Подружжя Федора й Валентини переїхало в Лисичанськ з охопленої бойовими діями Новозванівки. Старенькі дуже раді кожному візиту патронажних сестер Міжнародного Червоного Хреста. Фото з сайту facebook.com/ICRCUA

Лікарські бригади щомісяця двічі-тричі працюють у кожному з населених пунктів прифронтової території. Фахівці проводять лабораторні обстеження, електрокардіографію, ультра­звукове дослідження органів черевної порожнини, щитоподібної залози. Крім надання амбулаторної медичної допомоги населенню, мобільні бригади забезпечують населення лікарськими засобами і предметами догляду за хворими.

Обласний департамент охорони здоров’я висловлює щиру подяку членам мобільних бригад і керівникам міжнародних громадських та благодійних організацій за їхній вагомий внесок в організацію й надання амбулаторно-поліклінічної й медикаментозної допомоги населенню області.