Три нові вертольоти Н125 французької компанії Airbus Helicopter прибули в Україну за українсько-французьким контрактом.

Гелікоптери мають сучасне потужне обладнання для виявлення й припинення правопорушень на державному кордоні. Машини оснащено оптико-електронною системою спостереження, яка дає змогу вести моніторинг, зокрема і в інфрачервоному режимі. Тепловізійна камера виявляє транспортні засоби на відстані до 20 кілометрів. Обладнання не лише здатне вести відеозапис у високій якості, а й за допомогою супутникового обладнання в режимі реального часу передавати його, повідомляє пресслужба ДПСУ. Гвинтокрили обладнано системою оповіщення з гучномовцями й спеціалізованими авіаційними прожекторами, які можна використовувати синхронно із системою оптико-електронного спостереження.

Фото з сайту mvs.gov.ua

Нині за українсько-французьким контрактом прикордонне відомство України має вже сім вертольотів Н125 компанії Airbus Helicopter.

Перші чотири гвинтокрили прибули в Україну в січні 2020-го та в листопаді 2021 року.  Загалом у межах створення Єдиної системи авіаційної безпеки та цивільного захисту в Україні Державна прикордонна служба має отримати 24 нові машини такого типу.