Ініціаторами круглого столу виступили профспілки та представники громадських організацій людей з інвалідністю, що постраждали від законодавчої ініціативи. Це питання вже неодноразово піднімали публічно, щоправда без результатів.

 Завданням круглого столу було визначити чіткий механізм вирішення проблеми на державному рівні. В обговорені взяли участь заступник міністра соціальної політики Євген Котик, голова Комітету з питань здоров’я нації Максим Радуцький, народний депутат України, представник ФПУ у парламенті Сергій Рудик, представник комітету з питань бюджету Любов Шпак, представники правління та виконавчої дирекції ФССУ, керівники реабілітаційних та оздоровчих закладів, науковці, представники МОЗ, Мінекономіки. На жаль, до діалогу не вдалося залучити комітет з питань соціальної політики та Міністерство фінансів, хоча участь цих державних органів у вирішенні цього питання – важлива.

 Нагадаємо, що у зв’язку з карантином, Законом України №553-IX від 13 квітня 2020 року видатки Фонду були призупинені, застраховані особи, інваліди праці, люди після перенесених виробничих травм, інсультів, інфарктів, черепно-мозкових травм, операційних втручань, втратили змогу проходити планову реабілітацію. Натомість реабілітація коштом Мінсоцполітики продовжується, не дивлячись на карантин. Державна сторона мотивує припинення видатків Фонду соціального страхування економією коштів на боротьбу з COVID-19. Щоправда, розмір зекономлених на реабілітації коштів – мізерний, а от збитки, як зазначають експерти, будуть величезні – підвищення рівня інвалідизації, збільшення видатків по лікарняним та повній втраті працездатності.

 Більше читайте тут.