Сныжинки, «однояйцеві близнюки».Американський фізик спростував відомий вислів про те, що не буває двох однакових сніжинок — він навчився вирощувати їх в лабораторних умовах.

Про це повідомляє Експрес з посиланням на The New York Times.

Кеннет Ліббрехт, фізик із Каліфорнійського технологічного інституту, прибрав природну варіативність з процесу створення сніжинок. Зазвичай під час падіння на землю кожен рух змінює їх унікальну симетрію, проте при вирощуванні в лабораторії ці фактори відсутні.

У серпні 2015 Ліббрехт помістив два крижані кристали поруч один з одним і створив однакові умови для їх росту. У результаті, за висловом самого вченого, вийшли «однояйцеві близнюки» — не однакові з точністю до молекули, але максимально подібні.

«Ми не порушили жодного закону фізики. Ми лише знайшли лазівку», — зазначив Ліббрехт. За його словами, на вирощування одного об’єкта йде від 15 хвилин до години. Також фізик виявив, що лабораторні сніжинки не просто розростаються по поверхні скла. Їх зростання швидше нагадує розвиток грибів — нитки і вузлики, що підтримують плоскі крижані підстави. Про те, яку користь можуть принести результати дослідження, наразі не відомо.