Особливість фестивалю в тому, що на сцені танцювали і підлітки, яких хвороба посадила на інвалідні візки, і здорові хлопці та дівчата. Саме це, за словами організаторів, дає змогу створити комфортні умови для спілкування і надати можливість талановитій молоді з особливими потребами своїми очима побачити, відчути, що вони — такі самі, як усі, бо таке їхнє найбільше бажання.

Охоронець завжди готовий підтримати. Фото Ірини ШУЄВОЇ

«Вся наша робота спрямована на те, щоб допомогти людям з особливими фізичними потребами почуватися рівноправним учнем, студентом, ровесником своїх однокурсників, зробивши їхню інвалідність чимось другорядним, на чому не варто зосереджувати увагу. І творчість краще за будь-що допомагає в цьому процесі», — вважає директор комунального закладу «Луганський обласний центр соціокультурної адаптації дітей та молоді з обмеженими фізичними можливостями» Тетяна Баранцова.

Ярмарок талантів організували Національна асамблея інвалідів України та Луганська обласна громадська молодіжна організація «Асоціація молодих інвалідів Східного Донбасу — Схід». Цього року на сході України зібралися представники 16 областей — понад сотня талановитих юнаків та дівчат продемонстрували вміння у вокалі та хореографії, виконанні авторської пісні та мультиплікації, театральному та цирковому мистецтві.

Їм вдалося змусити гостей фестивалю на кілька годин поринути в чарівну країну мистецтва, радості й всемогутності під час гала-концерту. Наприклад, зал був просто в захваті від танцювального номера «Я стану твоїм ангелом», що подарували присутнім Валентина Хоружая та Артем Кривошей. Легкість та витонченість рухів вражали, змушували задуматися про те, скільки сил та праці, безсонних ночей і подолання болю криється за кожним жестом дівчинки, яка вміє танцювати навіть прикутою до інвалідного візка.