Мінеральні шахти, нелегальне вирубування лісів, «дикий» туризм та cтихійна забудова протягом багатьох років створили загрозливу ситуацію для Байкальського краю в Росії.

У Байкалі – майже п’ята частина світових запасів прісної води. Проте останнім часом, як відзначають вчені, ці запаси знизились до найнижчої за останні 60 років позначки. Дехто каже: немає підстав хвилюватися, оскільки рівень води цілий час змінюється, проте інші вбачають занепокійливі ознаки.

«Зараз ми спостерігаємо явне зниження рівня води порівняно з минулим роком. Це пов’язано як із природними факторами (пересиханням притоків Байкалу, що сталося цілком несподівано для фахівців), так і з тим, що через Іркутську ГЕС було скинуто більше води, ніж звичайно, оскільки очікувався повноводний рік», – розповідає еколог Марина Риханова.

За останній рік рівень води знизився на 40 сантиметрів і досягнув позначки 456 метрів9 сантиметрів. Це всього на 9 сантиметрів вище встановленої урядом країни крайньої межі. Екологи вважають: далися взнаки вкрай спекотні та сухі літа і стихійні вирубування лісів навколо озера. За словами дослідників, для того, щоб зробити остаточні висновки, потрібно більше часу.

Вчені попереджають: якщо рівень води у Байкалі опуститься нижче позначки 456 метрів, це може мати незворотні наслідки для довколишньої екосистеми.

 Copyright © 2015 euronews