У селищі Кушугум Запорізького району на базі щойно збудованої лікарні має постати Центр реабілітації воїнів АТО. Приміщення, зведене коштом бюджету, хоч сьогодні готове прийняти пацієнтів, але для повномасштабного функціонування закладу бракує сучасного медичного обладнання.
За словами заступника голови Запорізької обласної ради Владислава Марченка, в цьому центрі, розрахованому на 250 ліжок, учасники АТО зможуть отримувати медичну, фізичну, психологічну, навіть юридичну допомогу. Для них проводитимуть тренінги.
Нині роблять усе, щоб і пацієнтам було зручно, і місцевій громаді комфортно. У другій половині будівлі планують розмістити лікарню для жителів Запорізького району. А ще на території лікарні планують створити затишний парк, щоб усі пацієнти могли отримувати позитивні емоції під час лікування та реабілітації.
Здати центр в експлуатацію планують до кінця 2016 року. За попередніми даними, цієї осені в Запорізькій області проживатиме майже 11 тисяч учасників АТО. Більшість із них потребуватиме три-чотири курси реабілітації упродовж року.
Турбує демобілізованих також оформлення земельних ділянок. До Центру допомоги учасникам АТО при Запорізькій ОДА за останні шість місяців надійшло 2,5 тисячі таких звернень.
— Центр працює за принципом єдиного вікна, тож бійці та їхні рідні можуть в одному місці отримати консультації й допомогу з питань соціального захисту чи реабілітації, — зазначив голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак.
За його словами, нині поліпшилася ситуація з працевлаштуванням учасників АТО. Центр постійно підтримує зв’язок із військовими частинами, волонтерськими й громадськими організаціями, представниками влади. Налагодили ефективний контакт із військовими частинами, з яких повертаються демобілізовані бійці, що значно полегшило отримання необхідної інформації та документів.
Нині в Запорізькій області проживають понад 7,3 тисячі демобілізованих бійців, 198 членів родин загиблих та 106 інвалідів війни.
Євген ПАНТЄЛЄЙМОНОВ
для «Урядового кур’єра»