КОШТИ. Днями з Верховної Ради було відкликано законопроект №9516 про внесення змін до Закону «Про державну допомогу сім’ям з дітьми», який обмежував права цих сімей на отримання соціальної допомоги. Тож допомогу на дітей родини й одинокі матері (батьки) продовжуватимуть отримувати, як і раніше, запевнили у Мінсоцполітики.
На прес-конференції у Києві Алла Александровська, народний депутат (фракція КПУ), зауважила, що нині потрібно переглянути величину прожиткового мінімуму в Україні. Адже цифри, які маємо — 983 грн для дорослої людини, 870 грн для дитини до 3 років та 1024 грн на підлітка до 18 років, — не відповідають сучасним реаліям. Цей мінімум розраховували за застарілими цінами на продукти і комунальні послуги, які зросли принаймні вдвічі. А отже зрозуміло, що людина, яка сьогодні живе на цей мінімум, намагається елементарно вижити. До речі, у законі про прожитковий мінімум вказано, що позиції, за якими його розраховують, мають переглядатися щоп’ять років.
Пані Александровська також наголосила, що одинока мати або родина з дітьми, дохід яких достатній для нормального життя, просто не стануть витрачати час на збирання довідок, біганину по інстанціях, аби отримати на місяць 200—300 гривень. А ті, кому ці гроші справді дуже потрібні на памперси та молоко для дитини, це робитимуть. Вона також зазначила, що запроваджувати в державі економію бюджетних коштів за рахунок малозахищених верств населення неприпустимо. Додаткові вливання до бюджету можна отримати з інших джерел, приміром, від боротьби з тіньовою економікою. А ще батьки з малозабезпечених родин могли б самі покращити своє матеріальне становище, якщо держава створить для них робочі місця з гідною зарплатою.
Депутат (фракція Партії регіонів) Віктор Корж зауважив, що в Україні на 46 млн. населення — 13 млн. пільговиків. І не секрет, що серед них є певний відсоток тих, хто ці пільги не заслужив, а просто купив чи отримав посвідчення пільговика іншим незаконним шляхом. Отже, якщо родина справді потерпає від нестачі коштів, обов’язок держави їй допомогти. Та якщо людина або родина хоче використати державу, шахраїв слід виявляти та позбавляти незаслужених виплат. А кошти адресно спрямовувати тим, хто справді їх потребує.