Маємо остаточно визначити формат співпраці в реалізації масштабних проектів, що впроваджують китайські корпорації в Україні. Зокрема такі, як «Повітряний експрес», технічне переоснащення й модернізація підрозділу «Шахта імені Д. Ф. Мельникова», співпраця з ПАТ «ДПЗКУ». На часі розроблення маршрутної карти співпраці. Такі напрями окреслив віце-прем’єр-міністр — міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ Геннадій Зубко під час зустрічі з головою правління великої китайської компанії China Machinery Engineering Corporation (СМЕС) Сунь Байєм.
«Ми налаштовані на подальший розвиток двосторонніх торговельно-економічних та інвестиційних відносин з КНР, насамперед у промисловому секторі, транспортній інфраструктурі, сільському господарстві, сфері надання послуг, в галузі туризму й ІТ-технологій. Чітке визначення формату подальшої спільної реалізації проектів дасть користь та успіх обом державам. А також надасть змогу Україні вийти на ринки третіх країн», — зазначив Геннадій Зубко.
Віце-прем’єр-міністр додав, що протягом травня буде запропоновано маршрутну карту співпраці, до якої входитиме питання щодо створення агропарків і на території Китаю, і на території України. Окремо розглядають питання участі китайських підприємств у приватизації українських активів у різних секторах економіки.
«Необхідно докласти максимум зусиль до активізації інвестиційної співпраці між Україною та КНР, а саме приходу приватного китайського капіталу на український ринок. Участь китайських підприємств у приватизації стане додатковим рушієм співробітництва. Це сприятиме розвитку не тільки двосторонньої співпраці, а й реалізації Китаєм стратегії співробітництва з країнами європейського простору, а Україною — своєї євроінтеграційної політики», — цитує слова Геннадія Зубка прес-служба віце-прем’єр-міністра.
Відділ новин
«Урядового кур’єра»