Свою нову книжку «Між часом і морем. Колекція невигаданих історій» Григорій Гусейнов презентував у Миколаєві невипадково. Народився він на Кіровоградщині, університет закінчив в Одесі, кілька років працював у редакції Вознесенської міськрайонної газети на Миколаївщині. З того часу полюбив цей край та його людей. Особлива тема — південноукраїнський степ та історії, пов’язані з ним. 

Азербайджанець Гусейнов знаходить виразні українські слова, на які надихнули його південні простори: «Степ — реальність, що стоїть поза звичайним побутуванням. Тут щохвилини, ніби в дитячій іграшці з кольоровими скельцями, відбуваються дивовижні метаморфози, безкінечний, фізично відчутний рух часу, ніким не зафіксований простір, що його в Степу не можна вважати матеріальним. А на додачу виникає бурхлива уява, яку для митця цей простір вивільняє».

Нову книжку автор, за його зізнанням, писав сорок років, і вся вона — про кохання. «Є сторінки, — зазначає автор, — в яких ідеться про нашу пам’ять: родинну, загальнонародну, загальнонаціональну. Книжка певною мірою автобіографічна. В першому розділі — розповідь про те, як мені довелося зустрітися з потомком Тараса Шевченка. Ця зустріч надихнула на подальші сюжети та вивчення історії».

Ось які враження справила книжка на доцента Інституту філології Чорноморського державного університету імені Петра Могили Інну Березу: «Автор пише про Південну Україну, справжню Україну, її минуле та істинні духовні скарби. Дуже цікава історія, пов’язана з родиною Тараса Шевченка, його двоюрідним братом Варфоломієм, нащадками брата і російським письменником Леонідом Андрєєвим. Матеріал поданий з великим фактажем і для звичайного читача, а особливо для філологів і істориків-краєзнавців. Миколаївцям добре знайомі місця, про які йдеться в книжці, — Трикрати та Емигія, відомі й прізвища — родина Скаржинських, Аполлон Скальковський».

На зустрічі зі студентами та викладачами Чорноморського державного університету автор розповів і про кілька історій справжнього кохання. Деякі з молодих людей уперше дізналися, що внучата племінниця Тараса Шевченка Шурочка Велігорська стала дружиною російського письменника срібної доби Леоніда Андрєєва. А їхній внук працював перекладачем у французького генерала Шарля де Голля. Після таких невигаданих історій багато хто захоче ознайомитися з творчістю сучасного українського письменника. 

Нова книжка має знайти свого читача. Фото автора

Сам Григорій Джамалович не тільки добре знає історію південного краю, а й слідкує за літературним процесом на Миколаївщині. А ще головний редактор літературного журналу «Кур’єр Кривбасу» Григорій Гусейнов запросив до співпраці молодих українських авторів.