Від початку медичної реформи жителів Миколаєва передовсім  турбують питання ймовірного скорочення в місті кількості лікувальних закладів. На такі побоювання  містян начальник лікувально-профілактичного відділу управління охорони здоров’я міськради Анатолій Бабін відповідає так: від початку змін у галузі  амбулаторно-поліклінічна допомога в місті почала надаватися в 41 лікувальному закладі, тоді як раніше — у 23. Функціонують 34 сімейні амбулаторії. Центри первинної медико-санітарної допомоги обслуговують 497889 жителів міста.

Не залишилися без роботи і лікарі. Вони працевлаштовані в новостворених поліклініках при міських лікарнях. Головною проблемою лишається нестача фахівців, особливо дільничних лікарів. Причини банальні — низька заробітна плата. Загальна укомплектованість медичними кадрами в Миколаєві становить лише 59,6%. Щоб поліпшити ситуацію, місцева влада торік розпочала практику доплат сімейним лікарям та медсестрам центрів первинної медичної допомоги за складність та напружену роботу. Тоді ж за кошти державної субвенції в сумі 80 мільйонів гривень придбано обладнання, левова частка якого розподілена у сімейні амбулаторії і центри первинної медико-санітарної допомоги, а також 10 спеціалізованих автомобілів. Стимулом для  медиків стане і надання житла: торік виділено одну квартиру, цьогоріч — дві.  

Також цього  року заплановано відкрити шість сімейних амбулаторій, зокрема у Корабельному районі, в мікрорайоні Ялти та інших.

Слід зазначити, що в Миколаєві нині  спостерігається зниження показників смертності, захворюваності на туберкульоз, СНІД тощо.