Указ «Про створення умов для реалізації прав людьми з інвалідністю» підписав Президент Петро Порошенко під час зустрічі з представниками громадського руху людей з особливими потребами.

Основна мета документа полягає в тому, аби змінити негативний спадок минулого, який, на жаль, ще існує у нашій державі щодо людей з інвалідністю. Положення документа охоплюють основні сфери життєдіяльності людей з інвалідністю та всі їхні категорії.

Першочерговими завданнями Президент вважає посилення відповідальності за порушення прав і законних інтересів людей з інвалідністю, формування у свідомості громадян толерантного ставлення до таких людей, поліпшення рівня та якості їхнього забезпечення медичними й реабілітаційними послугами.

«Такі дефініції, як рівноправ’я, інклюзія, універсальний дизайн, доступність мають стати відправними точками для кожного високопосадовця, кожного державного службовця, для всіх без винятку громадян країни», — переконаний глава держави.

У контексті європейської інтеграції слід розуміти, що в такому ставленні й полягає повага і захист інтересів людей з інвалідністю. Адже реформи й обличчя країни починаються насамперед із кожного громадянина.

Актуальна для суспільства потреба вдосконалення системи підтримки учасників АТО, цивільних постраждалих та внутрішньо переміщених осіб, які мають поранення, контузію, травму чи захворювання, що призвели чи можуть призвести до інвалідності. Задля якісної реабілітації, адаптації та працевлаштування демобілізованих учасників АТО з інвалідністю й було створено інститут Уповноваженого Президента з питань реабілітації поранених учасників АТО.

Петро Порошенко переконаний, що уряд і Верховна Рада зроблять усе від них залежне для забезпечення, охорони та захисту прав учасників антитерористичної операції, внутрішньо переміщених осіб, цивільних постраждалих та пересічних громадян з інвалідністю.

Учасники АТО з тяжкими пораненнями, наші паралімпійці, котрі здобули цьогоріч грандіозну перемогу, прославивши Україну, внутрішньо переміщені особи з інвалідністю, яким набагато важче, ніж усім іншим, обживатися на нових місцях, не здаються за жодних обставин і власним прикладом надихають багатьох інших.

Важливим юридичним кроком на шляху до забезпечення прав таких людей стало ухвалення змін до Закону «Про ратифікацію Конвенції про права інвалідів і Факультативного протоколу до неї» з урахуванням стандартів Конвенції про права осіб з інвалідністю. Вони заклали під∂рунтя для узгодження національного законодавства зі світовими стандартами, які не визнають слова «інвалід».

Уповноважений Президента з прав людей з інвалідністю Валерій Сушкевич назвав згаданий указ найсистемнішим і найкомплекснішим з усіх коли-небудь виданих, повідомляє прес-служба Президента. 

Петро Порошенко вручив учасникам зустрічі державні нагороди й відзнаки. Орден князя Ярослава Мудрого ІІІ ступеня отримав Валерій Сушкевич. Заслуженими працівниками соціальної сфери стали редактор газети «Наше життя» Українського товариства глухих Наталія Каменська й перший заступник директора Фонду соціального захисту людей з інвалідністю Любов Ріяко. Звання «Заслужений працівник промисловості України» удостоєно директора Білоцерківського навчально-виробничого підприємства Українського товариства сліпих Анатолія Савчука, заслуженим працівником фізичної культури і спорту став тренер штатної збірної команди України з баскетболу серед спортсменів з вадами слуху Станіслав Каковкін.

А багаторазовий чемпіон і призер Паралімпійських ігор з футболу серед спортсменів з наслідками ДЦП, прапороносець паралімпійської команди на XV Літніх Паралімпійських іграх у Ріо-де-Жанейро  Тарас Дутко подарував Президенту пам’ятну медаль XV Літніх Паралімпійських ігор у Ріо-де-Жанейро.