На жаль, часто буває, що люди, які скоюють правопорушення чи злочин і їх затримує поліція, у місцях попереднього тримання потрапляють у жахливі умови. В ізоляторах тимчасового тримання їм відмовляють в елементарному — засобах гігієни, їжі, у праві на дзвінок рідним чи зверненні до правозахисників. Таке ставлення охоронців порядку порушує права затриманого, якому ще навіть не винесено вирок. У країнах з розвиненою демократією це просто неприпустимо. Та, на жаль, поки що не в Україні.
Зробити все можливе, щоб змінити стан речей на краще, покликані працівники нового офіса управління Нацполіції із забезпечення прав людини, який відкрився днями у Києві. Презентуючи його, голова Нацполіції України Хатія Деканоідзе зазначила, що його працівники — так звані нові поліцейські омбудсмени — весь час відстежуватимуть ситуацію щодо того, як працюють місцеві райвідділи і територіальні органи поліції, що відбувається в ізоляторах тимчасового тримання. Вони відвідають кожен відділ і дізнаються, які люди там працюють, чи дотримуються вони сучасних норм і стандартів сучасної Нацполіції України та чи зважають під час своєї роботи на дотримання прав людини.
— Новий поліцейський омбудсмен буде дуже важливою людиною, адже достеменно знатиме ситуацію на місцях, отримуючи необхідну інформацію в електронному вигляді. На жаль, ми не завжди встигаємо з превенцією злочинів, а тому дуже важливо, щоб прозоро та якісно запрацював цей офіс, а поліцейські на місцях дотримувалися прав людини, — сказала очільник Нацполіції.
Заступник голови Нацполіції Костянтин Бушуєв уточнив, що система, яка працює в офісі, передбачає в режимі онлайн контроль за дотриманням прав людей, які перебувають в ізоляторах тимчасового тримання. Це дає змогу в будь-який час дізнатися про кожного затриманого, чи вчасно та в повному обсязі він одержав необхідний набір послуг, гарантований державою в ситуації, коли його права обмежують на певний період. Серед них послуги правозахисника, медична допомога, якщо є потреба, своєчасне харчування. А головне — унеможливити вплив правоохоронців на затриманого із застосуванням сили.
Хатія Деканоідзе висловила подяку правозахисникам, громадським організаціям та міжнародним партнерам, які допомогли у створенні цього офіса, і повідомила, що триває робота над розробленням стратегічного плану розвитку Нацполіції на майбутнє. А щоб усе у цій царині вдалося, вона закликала молодь, яка хоче змін на краще в країні й готова почати їх із себе, приходити на роботу до Національної поліції, бо саме такі люди тут потрібні.