У самісінькому центрі Рівного, на майдані Незалежності, з’явилися величезні, завбільшки з людину, писанки. Тут фотографуються, до них придивляються. Серед справжнього писанкового саду натрапляю на писанку, яку створили Ашхен Арутюнян та Наталія Волошина. Ашхен — дочка Героя Небесної Сотні, якій ледве виповнилося три рочки, як на Інститутській склав голову за нашу свободу її тато вірменин з українською душею Георгій Арутюнян. Наталія — мама першого загиблого на сході рівнянина патріота України Ігоря Волошина, яка тепер стала волонтером. Про обох свого часу розповідав «Урядовий кур’єр».
Та писанка, виконана на червоному тлі, притягує невидимим магнітом. Приходжу до неї ще і ще: стою, думаю, молюся, очищуюсь. І дивуюся надзвичайній силі духу вже зрілої жінки і маленької дівчинки, які так оригінально, через синергію, створили це неповторне диво. Воно єднає нас із Всесвітом, спонукає до роздумів про вічне, а ще — до гармонії й добра.
Поряд із цим рукотворним садом і справді вирує добро: школярі й вихованці підліткових клубів Рівного влаштували благодійний ярмарок. Чого тут тільки не пропонують! Паски, домашнє печиво, оригінальна великодня атрибутика. Родзинка ж у тому, що все це виготовлено руками самих дітей та їхніх батьків. А ще — вихованців центру «Особлива дитина», які, здається, душу вклали в те імбирне печиво, яке так і хочеться покласти у великодній кошик.
Уже кілька років поспіль школярі влаштовують цю акцію. Виручені від ярмарку кошти спрямовують на лікування однолітків, які цього потребують, а ще — для наших захисників на сході. Більшість дітлахів фіксованих цін на вироби не встановлює: залиште, кажуть, скільки вам не шкода. Є в тому, погодьтесь, і величезної сили моральний момент. Рівняни охоче діляться часточкою добра і небайдужих душ — на те, кажуть, і Великдень.
До слова, неподалік, у міському Будинку культури, на них і гостей міста чекає виставка «Великодні мотиви». Тут представлено писанки, виконані майстрами декоративно-ужиткового мистецтва в найрізноманітніших техніках — від традиційних до вишитих, оздоблених бісером, з дерева, глини і навіть металу. Ось якими різнобарвними та креативними можуть бути прадавні символи Великодня і нашого незламного українського духу.