При навчальних закладах професійної освіти Дніпропетровщини створюють наглядові ради, які мають налагоджувати прямий діалог між учнями та потенційними роботодавцями. До складу рад входять керівники фірм — соціальних партнерів, представники профспілок, директори та колишні випускники профтехучилищ. На підприємствах, де учні проходять виробничу практику, для них організовують безкоштовні короткострокові навчальні курси. Це сприяє ефективнішому працевлаштуванню майбутніх випускників ПТУ. 

Створення наглядових рад у системі професійної освіти є досвідом Прибалтійських країн, який за проектом European Training Foundation реалізується у п’яти пілотних регіонах України. Втілення у життя цієї практики є одним з регіональних етапів використання методології Туринського процесу. На Дніпропетровщині, Вінниччині, Сумщині, Київщині та Хмельниччині вже розпочали підготовку регіональних звітів щодо її впровадження. Як повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Дніпропетровської облдержадміністрації, у 2014 році формуванням наглядових рад буде охоплена чверть професійних училищ області.

«В умовах сучасної економіки для нашого регіону є важливою популяризація робітничих професій, — каже директор департаменту освіти і науки Дніпропетровської облдержадміністрації Олександр Демчик. — Аби молоді робітничі кадри мали не тільки теоретичні, а й практичні знання, практикується система партнерських відносин між навчальними закладами та потенційними роботодавцями».

Також створюються центри новітніх технологій, які співпрацюють з фірмами — соціальними партнерами. Нині в регіоні діють 19 таких центрів. А цього року заплановано відкрити ще три.