ПРІОРИТЕТИ. Територіальні громади та підприємці підставляють своє плече.
Останнім часом ситуацію в селі Свидівок Черкаського району вдалося значно поліпшити. Істотну роль у цьому, як розповіла сільський голова Світлана Вовк, відіграло об’єднання зусиль сільської, районної та обласної влади. Проте й сьогодні там є труднощі з налагодженням водопостачання, утилізацією відходів, роботою закладів культури. Подібні проблеми турбують і багатьох інших керівників місцевих громад.
Нещодавно під час зустрічі з головою Черкаської облдержадміністрації Сергієм Тулубом у селі Водяне Шполянського району голови сільських рад області обговорили питання розвитку сільських територій. Йшлося, зокрема, про хід виконання основних завдань обласної програми «Село Черкащини-2020». Програмою передбачено наростити виробництво молока до 900 тис. тонн, а виробництво свинини — до 86 тис. тонн, тобто подвоїти обсяги виробництва.
Для досягнення поставленої мети в області буде введено в дію три сучасних молочних комплекси загалом на 2500 корів, будується свинокомплекс на 600 тис. голів. Чимало сільгосппідприємств області нині займаються реконструкцією виробничих приміщень із запровадженням сучасних технологій, що дає змогу наростити виробничі потужності й досягти підвищення якості виробленої продукції.
Інтенсивне ведення галузі дає можливість створити до 2020 року для жителів села додатково близько 21,5 тис. робочих місць. Цьому сприяють розвиток сільськогосподарських підприємств та особистих селянських господарств, створення нових переробних підприємств.
Село сьогодні має жити цивілізовано, підкреслювали учасники зібрання. А це означає і пристойні заробітки, й забезпечення необхідного обсягу послуг, і організацію культурного дозвілля. Досягти запланованого зростання середньомісячної заробітної плати до 4968 грн — завдання реальне, як і поліпшення медичного обслуговування, наприклад, у віддалених селах, будівництво нових магазинів, реконструкція підприємств громадського харчування, об’єктів побуту. Вже проведено реконструкцію, ремонт та оснащення багатьох діючих майстерень, перукарень, лазень та інших об’єктів сільської інфраструктури. Триває газифікація населених пунктів.
Багато можна зробити, об’єднавши зусилля місцевих депутатів та підприємців. Як, приміром, вчинили у селі Водяному: спільними силами відремонтували сільський будинок культури.
Називаючи проблеми та резерви поліпшення стану справ на підпорядкованій території, сільські голови прагнули підставити своє плече в інтересах сільських громад. Тут і приклад є з кого брати. Скажімо, багато добрих змін за останній рік сталося у Великому Хуторі Драбівського району, де головує Петро Пізняхівський. Недарма за підсумками минулого року Великохутірська сільська рада стала переможцем обласного конкурсу. 30 тис. грн премії, одержаної за перемогу, як зазначив сільський голова, буде вкладено в подальший розвиток села.