Посол США в Україні пояснив, чому офіційний Вашингтон не визнає Януковича легітимним президентом.

Про це він розповів в інтерв’ю російській радіостанції «Ехо Москвы».

За словами Джеффрі Пайєтта, США були занепокоєні ще після мирних подій, які відбувались в Києві восени 2013-го року і зокрема, як на них реагувала тодішня українська влада.

Джеффрі Пайєтт. Фото: day.kiev.ua

«Серія рішень уряду Януковича, які викликали серйозні побоювання щодо прав людини. Президент Янукович і його здібності, він зневажає демократичні принципи, які лежать в основі наших двосторонніх відносин. Це включало жорстокий розгін студентської демонстрації 30 листопада», нагадав американський посол.

Джеффрі Пайєтт також уточнив, що США мали надію на те, що «угода від 21 лютого буде інструментом для відновлення демократичного ладу в Україні».

«Проте того ж таки 21 лютого Рада зробила кроки для зміни Конституції. І президент Янукович замість того, щоб виконувати свою частину зобов'язань, втік із країни, замість того, щоб підписати конституційні зміни. І з свого притулку в Межигір'я він зник. Намагаючись при цьому знищити всі докази своєї корупційної діяльності. І відмовившись, скинувши з себе відповідальність президента», – наголосив посол США в Україні.

Пайєтт пояснив, що Янукович став нелегітимним президентом тоді, коли покинув свою країну в скрутні часи політичної кризи.

«У момент, коли країна дивилася на нього як на гаранта цих зобов'язань, який має виконувати ці зобов'язання, він втік. Він відмовився від своєї посади, кинув свої президентські повноваження. І демократична воля вступила... в Раді, яка прийняла конституційні заходи у відповідності з правилами і оголосила Януковича нечинним президентом», – зазначив американський посол.

iPRESS.ua