ВІДЕОКОНФЕРЕНЦІЯ. «У країні запрацювало 18% котелень. Уже забезпечені теплом 30% будинків житлового фонду, майже 25% об’єктів соціально-культурної сфери та дошкільних дитячих закладів. Так що опалювальний сезон розпочато, і всіх чекає напружена робота», — з такими словами звернувся до представників Дніпропетровської, Одеської, Львівської та Харківської областей директор департаменту проектного управління та енергоефективності у сфері життєзабезпечення Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства Станіслав Захаров. А розмова щодо початку опалювального сезону та перспектив розвитку систем життєзабезпечення відбулася у Будинку уряду у форматі відеоконференції.

За інформацією, наданою посадовцеві з місць, усі ці регіони до опалювального сезону повністю готові. Харківщина запустила 10 жовтня 59% котелень, і 24 житлові будинки вже з теплом. Львівщина відучора дала старт теплу, а Одещина та Дніпропетровськ планують розпочати процес із понеділка.

Серед іншого порушували питання енергоефективності, індивідуальних систем опалення та змін до програми «Питна вода». За словами Станіслава Захарова, на

2013 р. планується закласти 5,7 млрд грн на реформування системи ЖКГ та 240 млн грн на програму «Питна вода».

Окрім цього, Мінрегіонбуд не підтримує переходу на індивідуальну систему опалення. Посадовець наголосив: «Змінюючи систему опалення, ми її розбалансовуємо, погіршуємо теплопостачання інших квартир житлового будинку. Відключення від центрального опалення можливе, якщо це робити всім будинком. Тоді затверджуються схеми теплопостачання, подаються заявки тощо».

А заступник директора департаменту економіки систем життєзабезпечення Мінрегіонбуду Михайло Кіпенко говорив про субвенцію на різницю тарифів за житлово-комунальні послуги: «Закладено пропозицію 7 млрд грн і додаткові кошти на воду. В цьому році з’явилася ще й субвенція на компенсацію електроенергії. На це міністерство внесло в план на 2012-й 800 млн грн та пропонуватиме на наступний рік таку саму суму».