Завдяки обласній програмі забезпечення учасників АТО та членів їхніх сімей житлом 28-річному Романові Чашуріну з Умані, що на Черкащині, нещодавно вручили договір про купівлю житла. Незабаром Роман з родиною переїде у власну трикімнатну квартиру площею 51 кв. м.

Він дуже хотів придбати нове помешкання, адже має вагітну дружину та чотирирічного сина. Спочатку планував скористатися звичайним молодіжним кредитуванням, а потім дізнався про обласну програму. Умови дуже вигідні: з наданих із бюджету 452 тисяч гривень держава повертає власнику житла 20%. Окрім того, за наявності двох дітей знімають ще 10%. Кредит розраховано на 30 років.

Згадана програма унікальна. Її реалізують завдяки механізму, розробленому спільно з Фондом сприяння молодіжному житловому будівництву. Програму здійснюють на умовах співфінансування: 10% — з обласного бюджету, 90% — з місцевого. Орієнтовна ж сума, яку нинішнього року спрямують для цього з місцевих бюджетів, становить близько 3,5 мільйона гривень.

Ось уже рік, як на Черкащині діє центр допомоги учасникам АТО. Відповідні організації працюють і в районах та містах області. А Черкаський міськвиконком створив робочу комісію з вирішення проблемних питань учасників АТО та їхніх сімей. Координатори, серед яких волонтери та учасники АТО, разом зі структурними підрозділами обласної адміністрації та органами місцевого самоврядування вирішують порушені питання. Серед них — медичне та соціальне забезпечення, адаптація і психологічна реабілітація, професійна перепідготовка, забезпечення житлом та інші. Кожну потребу наших захисників волонтери сприймають як власну.

Як розповів перший заступник голови ОДА Віталій Коваль, сприяють ефективній допомозі обласні програми соціального захисту учасників АТО. Так, коштом обласного бюджету в межах програми «Турбота» цьогоріч надано матеріальної допомоги членам сімей учасників АТО майже на мільйон гривень.

Керівник центру допомоги учасникам АТО Олександр Тимошенко додав, що за рік роботи питання соцзахисту, придбання житла, медзабезпечення, працевлаштування, допомоги дітям та багато інших розглянуто під час 70 виїзних засідань. На базі обласного контактного центру та в районних центрах допомоги учасникам АТО постійно працюють телефонні «гарячі лінії». Також організовано оперативне реагування на проблемні питання і скарги, здійснюється постійний зворотний зв’язок.