Щоліта на території Хотинської фортеці працюють археологічні експедиції. Завзяті любителі історії завжди сподіваються на цікаві знахідки навіть у досліджених місцях. І от цього року студентам та викладачам з археологічної експедиції Чернівецького національного університету імені Федьковича поталанило під час розкопок знайти колодязь часів турецького панування.

За словами директора державного історико-архітектурного заповідника «Хотинська фортеця» Єлизавети Буйновської, унікальна знахідка має важливе історичне та суто утилітарне значення. «На старовинних планах фортеці давно бачили зображення двох криниць. Зважаючи, що за турецького панування тут був навіть власний водогін, вочевидь, саме із них він живився водою. Однак досі під час розкопок знаходили тільки рештки керамічних труб водогону та каналізації. Оскільки у нас із водою дуже сутужно, а вона потрібна для розбудови туристичної інфраструктури фортеці-музею, попросили археологів зайнятися пошуком колодязів. Експедиції під керівництвом Миколи Ільківа поталанило. Археологи розкопали верхню частину турецького колодязя XVIII століття. Знайшли його неподалік однієї з веж на узвишші за межами замку, звідки вода стікала до нього по трубах водогону», – повідомила Єлизавета Буйновська.

Директор музею дуже радіє цій знахідці. Колодязь включать у план екскурсій по фортеці та будуть розчищати. Якщо ж у ньому виявиться вода, то як і кілька століть тому він, окрім історичної і туристичної привабливості, послужить ще й за своїм прямим призначенням.