Через кризу і зменшення попиту деякі виробники меблів переорієнтовуються з вітчизняного покупця на експорт.

– На внутрішньому ринку продаємо мало продукції – через матеріальне зубожіння населення – розповів власник підприємства з виготовлення дитячих дерев’яних меблів Георгій Мітрік. – Із минулого року працюємо на експорт. Пробну партію, 50 ліжок, відправили до Англії, де вона успішно розійшлася. Будемо й надалі співпрацювати. Навесні 2014 року ми брали участь у виставці дитячих меблів у Бухаресті, де отримали кубок. Ще нашими стільцями зацікавилися поляки. Угорці виявили бажання стати нашими дистриб’юторами: їм сподобалося дитяче ліжко, яке трансформується у доросле двоспальне ліжко. Наразі ми ще не готові стабільно працювати з країнами Євросоюзу, бо наша продукція не має міжнародного сертифікату. Вартість такої сертифікації – 5000 євро. Український сертифікат коштує всього 10 тисяч гривень й дозволяє продавати продукцію в країнах СНД. Маємо контракт із Латвією, куди відправляємо вже третю партію меблів. Також одну партію дитячих ліжок відправили в Ізраїль.

Тим часом українці переважно намагаються зекономити на умеблюванні своєї оселі. При цьому обрати якісну та водночас недорогу продукцію досить важко. Щоб знайти якісні щафи-купе, меблі для спальні, вітальні, гардеробної, дитячої, кухні, кабінету виконані з натуральних матеріалів високої якості та у неповторному дизайні можно завдяки покупок через Інтернет і українці мають змогу придбати такі меблі за прийнятною ціною. 

Свого часу буковинець Георгій Мітрік закінчив Вижницький коледж прикладного мистецтва, малював пейзажі, натюрморти, але ніколи не думав, що стане виробником дитячих меблів.

Спонукало мене до цього народження в 1994 році дочки Анастасії, – пригадує 48-річний Георгій. – Вирішив зробити для неї ліжечко, модель якого й назвав її іменем. Сподобалось ліжечко багатьом. Подумав, що варто розширити таке виробництво. Придбав приміщення складу міндобрив колишнього колгоспу. Власноруч виготовив й кілька деревообробних верстатів. Ще у 18-річному віці бачив у магазині дитяче ліжечко з точеними ніжками. Спробував повторити, вдалося. Виробляли ми тоді до 50 ліжок на місяць. Бідували, бо у приміщенні не було стелі, опалення. Посередині приміщення розпалювали ватру й грілися. Працювало нас тоді 15 осіб.

Георгій Мітрік підбирав працівників й навчав їх меблевому ремеслу сам. Працювали у дві зміни. Щоправда, криза 2009 року боляче позначилася на реалізації продукції й вже у 2013 році колектив зменшився до 49 працівників. Обладнання у нас українське, італійське, китайське. У Китай я їздив шість разів, де й визначився з тим устаткуванням, яке нам потрібне. Був і в Чехії, але нічого не придбав.

Нині його фірма «Веселка» виготовляє понад 20 найменувань дитячих меблів: дитячі, підліткові, двоярусні ліжка, трансформери, столи, стільці, комоди, дитячі парти, мольберти, шафи, комплекти для дитячих кімнат.

В Україні підприємство продає усього лише десяту частину своїх виробів, решта – за кордоном. Своїм успіхом на ринку дитячих меблів керівник підприємства завдячує насамперед професійному колективу і, хоч нині працювати нелегко, сподівається на те, що ситуація в Україні зміниться на краще.

Володимир ІВАШКО
для «Урядового кур’єра»