У Миколаївській і Херсонській облдержадміністраціях розглянуто питання грошового забезпечення працівників підприємств та реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці. Участь у засіданнях взяли керівники підприємств-боржників, представники структурних підрозділів облдержадміністрацій, управлінь Пенсійного фонду, фіскальної служби, Держпраці.

З’ясувалося, що на Херсонщині єдиний внесок, який сплатили роботодавці за оплату праці, цьогоріч зріс на 51%. Середня зарплата у січні 2017 року порівняно з січнем минулого зросла на 49,8%, але вона залишається нижчою від середньої в Україні. Управління Пенсійного фонду провело порівняльний аналіз платників міста Херсона, що працюють в різних галузях економіки в приватному та державному секторах. Загалом здійснено аналітичні дослідження по 350 платниках у 17 галузях.

Як зазначила заступник голови Херсонської ОДА Валентина Сичова, в області торік досягнуто позитивних результатів щодо скорочення боргів із зарплати. Заборгованість знизилася на 5,2 мільйона гривень і становила 9,6 мільйона гривень у 27 суб’єктах господарювання. Позитивна динаміка щодо скорочення боргів із виплати зарплати продовжилася у цьому році. Порівняно з січнем 2017-го заборгованість зменшилася більш ніж на мільйон. Утім, залишаються і підприємства-боржники, яких в області нараховується 15. Найбільше боргів у ДП ДАК «Хліб України «Хлібна база 75», ДП ДАК «Хліб України «Партизанський елеватор», ДП «Виробничий південний біотехнологічний центр», ДП «Генічеський виноробний завод».

За словами начальника Головного територіального управління юстиції Херсонської області Костянтина Хутковського, всі зазначені підприємства перебувають в процедурі розпорядження майном та їх включено в перелік підприємств, які не підлягають приватизації. Це унеможливлює звернення щодо стягнення майна для забезпечення погашення заборгованості, в той час як інших джерел її ліквідації не існує. Розв’язання проблеми можливе лише в рамках чинного законодавства, яке потребує відповідних змін. Учасники заходу розглянули ситуацію щодо кожного підприємства-банкрута та обговорили перспективи погашення боргів із виплати заробітної плати на них.

У Миколаївській ОДА на засіданні тимчасової комісії з питань погашення заборгованості із зарплати були заслухані доповіді керівників місцевих підприємств, які несвоєчасно розраховуються з працівниками. Зокрема, «Державне Південне виробничо-технічне підприємство», ДП «Миколаївоблавтодор», ТОВ «Асаба Дизайн Центр», ДП «Очаківське об’єднання санаторно-курортних закладів». Як стало відомо в ході засідання, всі ці підприємства ведуть активну роботу з пошуку замовлень та беруть участь у тендерних процедурах. В разі отримання позитивного результату борги буде погашено вже до кінця 2017 року.