«Міністерство внутрішніх справ України зацікавлене в об’єктивному висвітленні подій, що відбуваються цими днями в Києві, а тому ніхто не повинен заважати працівникам засобів масової інформації виконувати їхню дуже важливу для суспільства роботу», — заявив у розмові з нашим кореспондентом начальник управління громадських зв’язків МВС Сергій Бурлаков. За його словами, станом на 3 грудня до міліції надійшло 21 повідомлення про нанесення тілесних ушкоджень представникам мас-медіа під час виконання ними службових обов’язків на столичному Майдані Незалежності. Усі звернення внесено до Єдиного реєстру і нині матеріали направлено за підслідністю до прокуратури Печерського району, яка й надасть правову оцінку.

Можливо, тепер нас менше битимуть... Фото Oлександра ЛЕПЕТУХИ

Утім, у деяких ЗМІ називають зовсім інші цифри: зокрема йдеться про щонайменше 40 постраждалих. Тож МВС закликає всіх представників ЗМІ, які зазнали ушкоджень, невідкладно звертатися до правоохоронних органів, щоб можна було провести розслідування та притягнути винних до відповідальності. «Ми розуміємо, що професія журналіста, як і міліціонера, пов’язана з ризиком, тому радимо завжди пам’ятати про особисту безпеку. Особливо коли доводиться перебувати в самому епіцентрі подій», — зазначає Сергій Бурлаков.

У зв’язку з цим МВС настійно рекомендує журналістам не нехтувати спеціальними жилетами, які пропонують їм для роботи під час масових акцій — яскраві камізельки дадуть змогу швидко вирізнити у натовпі саме акул пера і об’єктива. До речі, така практика успішно зарекомендувала себе в інших країнах. При цьому міліція звертає увагу як преси, так і мітингувальників на те, що в юрбі можуть перебувати і провокатори, дії яких агресивні й непередбачувані, тому дотримуватися хоча б елементарних правил безпеки не завадить нікому.

Щоб убезпечити працівників ЗМІ від можливих конфліктів у подібних ситуаціях, правоохоронці минулого вівторка поблизу будівлі Верховної Ради організували вручення журналістам спеціальних яскравого салатового кольору жилетів зі світловідбивними елементами і написом «Преса». Всього того дня їх отримали близько чотирьох десятків представників ЗМІ, здебільшого телевізійників. Тим з наших колег, хто бажає отримати цей знак належності до хоч і четвертої, але таки влади, в МВС радять звернутися до прес-служби Київського міського главку міліції. Водночас деякі видання, скажімо «Комсомолка», екіпірують своїх кореспондентів самотужки. Одне слово, нехай жилети допоможуть Богові вберегти нас від усякої напасті!