У центрі Києва на Майдані Незалежності поблизу Лядських воріт встановили арт-об’єкт «Залізний трон сходу». Виготовив його у 2016 році волонтер із Запоріжжя Денис Буштець із уламків снарядів, куль та військової техніки із зони проведення операції Об’єднаних сил на Донбасі. Об’єкт виготовлено за прикладом залізного трону з популярного серіалу «Гра престолів».

Відтоді трон на одному з благодійних аукціонів викупив меценат, а гроші спрямували на допомогу Збройним силам України. Арт-об’єкт презентували в запорізькому краєзнавчому музеї. Наразі його дозволили на певний час перевезти до столиці. До інсталяції увійшли уламки активної броні танка, частини підбитої військової техніки, кулеметні стрічки, снаряди, каністри й солдатські фляги. Вага об’єкта — понад 600 кілограмів, повідомляє Укрінформ.

Нині «Залізний трон сходу» з ООС буде доступний для киян та гостей міста протягом декількох тижнів. Для повноти реалізації задуму відвідувачам дозволять не лише подивитися, а й торкнутися і навіть посидіти на ньому.