Зграї лелек прилетіли цими днями до рідної української домівки, а на порозі їх зустріли хуртовини і морози. Однак українці не були б українцями, якби не організувалися, зокрема й через соцмережі, та не взялися рятувати тих, хто незабаром принесе (вірмо!) нових дітей нашій оновленій країні.

Допомогти птахам «перезимувати» весну долучаються тисячі людей. Не залишаються байдужими і рятувальники. Разом з місцевими жителями вони облаштовують місця для перебування лелек: закладають сіно та забезпечують птахів кормом.

«Друзі, не будьте байдужими! Якщо ви помічаєте лелек, то повідомте про їхнє розташування представникам органів місцевого самоврядування, керівникам громадської природоохоронної організації або волонтерам», — закликав через Фейсбук голова Державної служби з надзвичайних ситуацій Микола Чечоткін. 

Та, рятуючи чорногузів, маємо пам’ятати, що птахів не можна лякати. Не слід підходити до них занадто близько. Адже кожен їхній політ — це витрата енергії. А це дуже небезпечно для пташиного життя саме зараз, коли вони виснажені не лише перельотом, а й холодною сніжною погодою. 

Утім мине кілька днів, і разом з Теплим Олексою лелеки сповістять, що весна нарешті прокинулася. Варто вірити в це, адже Сонце вже пройшло точку весняного рівнодення.

Фото з сайту cv.dsns.gov.ua

Фото з сайту tsn.ua