НОРМОТВОРЕННЯ

Закон «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості» працюватиме на вразливі верстви населення

Днями Президент Віктор Янукович підписав закон, ухвалений Верховною Радою в другому читанні. Суть цього документа означила перший заступник Глави Адміністрації Президента Ірина Акімова.

За її словами, відтермінування сплати фізичними особами податку на нерухоме майно дасть змогу завершити цього року комплекс підготовчих процедур щодо повного визначення бази платників цього податку та об’єктів оподаткування і забезпечити в подальшому його належне адміністрування. Вона наголосила, що законом також передбачено посилення захисту соціально вразливих верств населення. Зокрема з об’єкта оподаткування податком виключено житлову нерухомість, що належить сім’ям опікунів, піклувальників дітей та дітям-сиротам, дітям, позбавленим батьківського піклування, а також дітям-інвалідам, яких виховують одинокі матері (батьки), фізичним особам зі статусом малозабезпечених сімей.

«Закон визначає можливість застосовувати пільгу зі сплати податку не лише до одного об’єкта на вибір платника, а з огляду на сумарну житлову площу належних громадянинові об’єктів житла, незалежно від кількості та виду таких об’єктів», — передає слова посадовця прес-служба Президента.

Окрім цього, місцевим радам дозволяється встановлювати додаткові пільги з податку на нерухоме майно щодо об’єктів, які перебувають у власності релігійних організацій України та використовуються для забезпечення діяльності, передбаченої статутами таких організацій.

«Реалізація норм цього закону сприятиме посиленню соціальної справедливості у справлянні податку на нерухоме майно та збільшенню у наступному році надходжень до місцевих бюджетів», — резюмувала Ірина Акімова.

А прес-служба Міністерства доходів і зборів зазначила, що згідно із законом «Про внесення змін до Податкового кодексу щодо об’єктів житлової нерухомості» власники об’єктів житлової нерухомості, які підлягають оподаткуванню, сплачуватимуть податок за 2013 рік уже в наступному — 2014-му.

До 31 грудня цього року власники можуть здійснити звірку даних на підставі оригіналів документів про право власності на об’єкти житлової нерухомості та про житлову площу таких об’єктів. Для цього їм потрібно звернутися до податкової інспекції за місцем реєстрації власника нерухомості.

У повідомленні також ідеться про те, що для зручності платників законом переглянуто розміри житлової нерухомості, на яку нараховуватиметься пільга. У зв’язку з цим податок не сплачуватимуть власники квартир, якщо їх загальна житлова площа не перевищує 120 квадратних метрів. Для власників будинків «пільгову площу» визначено в розмірі 250 квадратних метрів. Якщо ж у власника є квартира і будинок загальною житловою площею до 370 квадратних метрів, він також не сплачуватиме податку на нерухомість.

Фахівці Міндоходів пояснили, що, коли об’єкти оподаткування власники використовують для одержання доходів (здають в оренду, лізинг або використовують у підприємницькій діяльності), пільга на них не поширюється.

Тож ставки податку диференціюють для власників квартир: не більше відсотка мінімальної заробітної плати, житлова площа яких не перевищує 240 квадратних метрів, у разі перевищення ставка становитиме 2,7%; будинків, житлова площа яких не перевищує 500 квадратних метрів; квартир та будинків, житлова площа яких не перевищує 740 квадратних метрів.

Згідно з документом, для юридичних осіб термін подання декларації з податку на нерухомість продовжено з 1 до 20 лютого. Фізичні особи отримуватимуть повідомлення про сплату податку до 1 липня. А громадяни, які вже сплатили податок цього року, можуть повернути сплачені кошти, звернувшись із заявою до податкової інспекції (територіальних органів Міндоходів). А сплачені кошти в цьому році за згодою платника може бути зараховано для сплати податку в 2014 році.

Відділ новин
«Урядового кур’єра»