Фотофакт

 

ФОТОФАКТ. Андрій Костін разом з Прем’єр-міністром Данії Метте Фредеріксен вшанували у Бучі пам’ять жертв воєнних злочинів, які скоїли окупанти з рф.

«Маємо завжди пам’ятати про жертв жахливих воєнних злочинів, які російські окупанти скоїли на українській землі», — наголосив він. Генпрокурор зазначив, що хоч загарбницькі війська відступили з Київської області, агресор продовжує невибіркові обстріли мирних українських міст.  «Сьогодні вранці ворог здійснив чергову ракетну атаку на Київ та населені пункти області. Але кожна така атака лише зміцнює нашу рішучість зупинити росію й домогтися, щоб злочинний режим рф поніс відповідальність за кожен скоєний злочин», — констатував Андрій Костін.

 

Генпрокурор подякував за підтримку Данії боротьби України за суверенітет і територіальну цілісність, а також допомогу на шляху до справедливості. «Данія входить до топ-10 країн за обсягом допомоги Україні у співвідношенні до ВВП. Ми високо цінуємо військову допомогу, особливо історичне рішення надати Україні винищувачі F-16», — додав він.

Фото з сайту ukrinform.ua

НА ЗАХИСТІ КРАЇНИ. У розташуванні 46 окремої аеромобільної бригади ДШВ ЗСУ побував командувач Десантно-штурмових військ генерал-майор Максим Миргородський. Воїнам, які виявили в боях за Бахмут і Соледар особливі мужність і героїзм, він вручив державні нагороди й почесні відзнаки. Орден «Богдана Хмельницького» ІІ ступеня отримав командир 46 оаембр. Офіцерам, сержантам і солдатам командувач вручив ордени «За мужність» ІІІ ступеня, медалі «За військову службу Україні», відзнаки командувача ДШВ та цінні подарунки, серед яких годинники, термокухлі, ножі. Усі — із гравіюванням роду військ, у лавах яких їм випало захищати Україну від російських окупантів. Про це для «Урядового кур’єра» повідомляє офіцер служби зв’язків з громадськістю 46 оаембр Юрій Медуниця. 

 

«Ваша бригада перша в Десантно-штурмових військах, сформована після початку широкомасштабної російської агресії проти України. За цей період для інших підрозділів вона стала взірцем у тому, як слід захищати країну й нещадно бити ворога на всіх доручених напрямках», — наголосив після нагородження Максим Миргородський.  

Фото з сайту president.gov.ua

ПАМ’ЯТЬ. У 81-ші роковини трагедії Бабиного Яру Президент Володимир Зеленський ушанував пам’ять усіх жертв масових розстрілів мирного населення нацистами в окупованому Києві в роки Другої світової війни, повідомляє його Офіс.

Глава держави поклав квіти до пам’ятника жертвам трагедії на території Національного історико-меморіального заповідника «Бабин Яр».

Президент ушанував пам’ять євреїв, яких нацисти розстріляли в Бабиному Яру, встановивши лампадку біля меморіального знака «Менора». Кошики квітів від глави держави було встановлено до пам’ятників українській письменниці Олені Телізі та страченим нацистами ромам.

Володимир Зеленський оглянув інсталяцію «Чорний куб», присвячену 81-м роковинам трагедії Бабиного Яру. Усередині куба встановлено макет Бабиного Яру, на якому відбувається візуальна проєкція, звучать уривки творів українських письменників, присвячені трагедії, а на мультимедійних екранах демонструють зображення, що символізують трагічні події Бабиного Яру.

Главі держави розповіли, як Національний історико-меморіальний заповідник «Бабин Яр» працює над збереженням пам’яті про цю трагедію для сучасних і майбутніх поколінь українців.

Володимир Зеленський наголосив, що світ має зробити все для запобігання подібним трагедіям і злочинам проти людяності, які, на жаль, трапляються нині на українській землі. «Будь-які антигуманні режими становлять загрозу для всього людства. Злочинців, які спричиняють такі трагедії, обов’язково слід покарати. Щоб у диктаторів і тиранів не було бажання повторювати щось подібне в майбутньому», — зазначив Президент.

ВИЗНАННЯ. Прем’єр-міністр Денис Шмигаль узяв участь в урочистих заходах вручення державних нагород і відзнак працівникам Міністерства внутрішніх справ України, Національної поліції, Національної гвардії, Державної служби з надзвичайних ситуацій, Державної міграційної служби та Державної прикордонної служби.

Глава уряду вручив почесні грамоти Кабінету Міністрів працівникам Національної поліції, ДСНС та міграційної служби, що відзначилися героїчними діями на службі під час повномасштабної війни з росією.

«Із вдячністю вручаємо вам нагороди за ваші героїчні вчинки та подвиги. З першого дня, з першої хвилини ви захищаєте Україну й кожного українця. Велика честь у вашій особі подякувати Національній поліції, Національній гвардії, Державній міграційній службі, прикордонникам, ДСНС. Ви рятуєте людей, несете надію тим, хто до вас звертається. Під час війни ви першими прийняли на себе удар. Першими прийшли на допомогу», — сказав Прем’єр-міністр.

Учасники заходу вшанували пам’ять загиблих героїв хвилиною мовчання.

КОД НАЦІЇ.  У багатовіковому історичному поступі цей загадковий образ виявився духовним символом українців, уособленням звитяжницьких ідеалів народу, його світоглядних орієнтирів. Жодному іншому творові давнього українського народного малярства не судилося прожити таке довге життя в багатьох варіантах повторення, копіях. Та, виявляється, образ народного героя,  в імені якого гордо звучить найперше людське слово «мама», можна прочитати по-іншому. Інсталяцію «Козак Мамай — український Будда»  художниця Галина Назаренко робила з гільз, привезених із зони АТО, майже три місяці, а презентувала під час відкриття виставки «Петриківський рушник» у заповіднику «Софія Київська».

Ідея зробити щось із гільз виникла торік у вересні. Звернулася до дніпропетровських волонтерів. Кілька місяців вони звозили матеріал — усього на створення інсталяції пішло 7 тисяч гільз. Готова робота важить 120 кілограмів, розповіла Галина Назаренко журналістам. Мамай в її роботі — символ захисника, що ніби повстав з поля бою, відтворився з гільз, присипаних порохом, щоб захистити рідну землю.

 

Галина Назаренко майстриня петриківського розпису. А «Петриківський рушник» — це арт-проект Асоціації майстрів народного мистецтва України, організований  спільно з Благодійним фондом «КОЛО». Проект покликаний показати традиційний розпис з нової  сакральної та філософської точки зору — в контексті сучасної української традиційної культури. Мальований рушник має таке  саме символічне, обрядове та міфологічне значення, як і вишитий, адже створено його за всіма традиційними канонами кольору, композиції та символіки. Але при цьому він набуває нового вигляду завдяки петриківським орнаментам та особливій техніці розпису.

ГІННЕСС ПО-УКРАЇНСЬКИ. Багато що вважалось неможливим, доки не було зроблено. Це гасло відображає діяльність тих, кого іноді називають диваками. Та вже доведено: саме такі фантазери-романтики обертають планету і рухають прогресс людства. В нашій країні фіксувати незвичайні досягнення вже кілька десятиліть не втомлюється відомий журналіст і громадський діяч Валентин Щербачов. Днями столиця зібрала найспритніших, найсильніших та найкреативніших українців, чиї досягнення зафіксували представники Національного реєстру рекордів. На головній спортивній арені країни НСК «Олімпійський» відбулася презентація нової книги рекордів «Національний реєстр рекордів України — 2016». До книги увійшло понад 450 українських рекордів.

«Торік ми встановили втричі більше рекордів, ніж позаторік. Рекорди реєстрували в усіх областях України, зокрема й у Донецькій, Луганській областях, і в Криму. Наймолодшій рекордсменці Національного реєстру України лише рік та сім місяців, а найповажнішому — 92 роки», — зазначила на презентації керівник Національного реєстру рекордів України Лана Вєтрова. Окрім презентації книги, відбулося нагородження рекордсменів, зокрема відзначилися жінка з найдовшим волоссям, наймолодший мотоцикліст, ведучі найдовшого радіоефіру, власник найширшої шиї та інші.

ВЕСЕЛКОВО ВЕСЕЛО.  А ви знаєте, чому мильні бульбашки переливаються різними кольорами? Їхні стінки складаються  з двох тонесеньких шарів мила і води між ними. Проходить сонячний промінь крізь мильну плівку — і розкладається на сім кольорів веселки. Тож недарма мильним витівкам однаково радіють  і дорослі, й діти. 

Щороку  на початку весни молодь Ужгорода збирається в центрі міста й запускає мильні бульбашки. От і вчора  кілька десятків студентів пройшлися вулицями, даруючи радість і хороший настрій перехожим. Традиційний «БулькФест» містяни називають веселковою терапією і охоче долучаються до активістів.

МЕДАЛІ — У КУБОК! Одинадцять нагород здобули  українські борці вільного стилю на  чемпіонаті Європи в Ризі.  Срібні медалі завоювали Андрій Яценко (57 кг), Юлія Ткач (63 кг), Оксана Гергель (60 кг), Тетяна Кіт (55 кг), бронзові: Ібрагім Алдатов (86 кг), Юлія Хавалджи-Благиня (53 кг), Ален Засєєв (125 кг), Семен Радулов (65 кг), Алла Черкасова (75 кг), Аліна Махиня (69 кг), Ганна Василенко (58 кг).

Це дало змогу жіночій  збірній  під керівництвом Володимира Євонова посісти  перше командне місце (59 балів), що аж на 10 очок більше, ніж у срібного призера Білорусі. Чоловіча збірна під керівництвом Руслана Савлохова посіла третє місце, від лідера нашу команду віддаляє  лише 8 балів. А отже, обидві команди братимуть участь у цьогорічному Кубку світу!

 

А блискучу крапку у виступі українських спортсменів на чемпіонаті Європи зі спортивної боротьби в Ризі поставив  Жан Беленюк. Чинний чемпіон світу та Європи з греко-римської боротьби у ваговій категорії 85 кг впевнено підтвердив свою високу майстерність та вдруге поспіль здобув найціннішу медаль Старого Світу. У «золотому» фіналі Беленюк здолав суперника з Грузії Роберта Кобліашвілі — 5:2.

ВКЛАЛИ ДУШУ. Торт, який виготовили майстри однієї зі львівських кав’ярень-кондитерських, виграв головний приз на міжнародному конкурсі у Варшаві. За умовами змагання, солодкий шедевр оцінювали за багатьма критеріями, зокрема ідеєю, тематикою, складністю форми. Важливою для суддів  — восьми визнаних  кондитерів з різних куточків світу була кількість застосованих технік декору. В українському торті було використано 12 непростих надсучасних технік та робота карамеллю.

Один з незмінних рефері  конкурсу Януш Профус, шеф-кондитер відомої європейської компанії Wedel, яка існує на ринку понад 160 років, визнав: за всі роки його суддівства торт від України став найкращою конкурсною роботою за всіма критеріями відбору. 

«Наш національний торт передає всю красу українського народу, особливість наших традицій та звичаїв, щирість та чистоту справжньої української душі!» — так описують свій шедевр українські майстри на сторінці закладу у Фейсбуці.

ЗУСТРІЧАТИМУТЬ ЗА ОДЯГОМ. Учора  Федерація футболу України спільно з компанією-розробником  представила  нову ігрову форму національної збірної з футболу, в якій наша команда виступить на чемпіонаті Європи 2016 року у Франції.

Також в рамках презентації відбулося офіційне представлення амбасадорів національної збірної команди України — відомих українців, патріотів та палких уболівальників команди. У заході  зокрема взяли  участь співаки Джамала і Сергій Василюк з гурту «Тінь Сонця», телеведучі та спортивні коментатори.

Головний тренер національної збірної України Михайло Фоменко у притаманному йому стислому коментарі висловив надію на те, що нова форма принесе успіх команді на Євро-2016.

«А взагалі, головне не форма, а зміст», —  наголосив наставник «синьо-жовтих».

Особливість нової екіпіровки полягає в дизайні футболки, яка виконана в стилі Хенлі, а також орнаменті, сформованому переплетенням ниток, в результаті чого утворюється картатий візерунок, що складається з горизонтальних і вертикальних смуг. Нова форма витримана в традиційних кольорах —жовтому і синьому. 

Свій перший матч у новій екіпіровці національна збірна команда України з футболу проведе вже 24 березня в домашньому поєдинку проти збірної команди Кіпру в Одесі.

ВОНА НЕ ТЕРПИТЬ ЛУКАВСТВА. Варто лише злегка зачепити мімозу і вона затремтить та вмить згорне своє листя, наче її обпекло морозом. За повір’ям, так само ця вибаглива рослина відчуває наближення нещирої людини.

Завезена з Австралії майже двісті років тому мімоза підкорила Європу: рівнини Чорногорії, пагорби Франції, італійські міста... Наївна гілочка з жовтими ∂удзиками-сонечками полюбилася багатьом. Диво-посланниця весни першою радує втомлених від зимової сірості людей. Аби віддячити сріблястій акації, а саме таку назву має цей незвичний кущ, взялися влаштовувати фестивалі на її честь. Першими як і годиться шарм мімози оцінили французи. Приміром у курортному Мандельйо-ла-Напуль ще з 1931 року свято мімози забарвлює Лазуровий берег яскравими променями.

Після відкриття свята в будиночку «Нотр-Дам де Мімоза» й обрання королеви мімоз вулиці центру міста і Мандельйо-ла-Напуль поступаються місцем парадам квіткових платформ. Вечори оживають від вуличної ходи артистів, казкових вистав і неймовірних перформансів. 

З величезною повагою ставляться до чарівної квітки й на Адріатичному узбережжі Чорногорії. Фестиваль «Мімоза» у курортному Герцег-Нови триває кілька тижнів, за які всі охочі встигають відвідати музичні концерти, вечори, присвячені театру та літературі, спортивні змагання, заходи на рибальську тематику, різні художні експозиції і, звісно, бали-маскаради. А практичні місцеві тим часом пожвавлюють туристичний сезон.

ТВОРЧИЙ ПОШУК. У галереї Львівської національної академії мистецтв днями відкрили  виставку сучасної кераміки випускників академії 2012 року, яка репрезентує творчі пошуки, експерименти та досягнення молодого покоління українських художників-керамістів. 

Головна мета підготовки молодих митців у стінах ЛНАМ —показати їхню активну творчу позицію після закінчення навчання. Кафедра художньої кераміки у 2012 році випустила унікальних фахівців. Фактично вся група складалася з яскравих особистостей. Захист їхніх дипломних робіт відбувся у формі персональних міні-виставок у залах Львівського палацу мистецтв та галереї «Дзига». Відрадно те, що більшість тогочасних випускників й досі працює творчо. Проект REDUCTION — своєрідна спроба відновлення творчого гурту, єднання творчої енергії непересічних митців. 

ЗИМУ ПРОВЕЛИ. Українські паралімпійці-зимники потужно виступили на Кубку світу з лижних гонок та біатлону, що проходив з 21 по 28 лютого 2016 року в німецькому місті Фінстерау.  У доробку національної паралімпійської збірної з лижних видів спорту  27 високих нагород, з яких  8 золотих, 8 срібних та 11 бронзових медалей (25 в індивідуальному заліку, 2 — в естафетах), а також друге загальнокомандне місце.  Найкраще в нашій команді виступили Оксана Шишкова та Олександра Кононова. Дівчата  вибороли по 5 нагород, з яких по три — найвищої проби. Зокрема багаторазова паралімпійська чемпіонка Олександра Кононова (на знімку в центрі) підіймалася на найвищу сходинку за виграні коротку і середню  дистанції  в біатлоні та спринт у лижних перегонах.  

Наступні старти етапу Кубка світу  пройдуть  з 11 по 21 березня у фінському Вуокатті. І ми знову вболіватимемо за тих, хто примножує славу України! 

ТЮЛЬПАНОВІ ЖНИВА. У столиці вирішили не купувати, а вирощувати самостійно рослини для озеленення міських вулиць і скверів. Таким чином економлять бюджетні кошти і створюють робочі місця, а Київ стає дедалі зеленішим. Один з найкрасивіших — безперечно, тюльпановий проект. Оранжерею з квітами показали журналістам напередодні календарної весни, а як вони розквітнуть, прикрашаючи весняний Київ, побачимо наприкінці квітня.

Цьогоріч Київзеленбуд почав вирощувати і квіти на продаж. Цибульку тюльпанів, приміром, заклали всередині торішнього грудня, а тепер готові до зрізування майже 70 тисяч тюльпанів. Цікаво, що найбільшим попитом у замовників користуються жовті представники п’ятипелюсткових. Поряд із тюльпанами взялися ростити й підсніжники в горщиках — тепер кияни мають змогу помилуватися первоцвітами не купуючи браконьєрські букетики.

ОМРІЯНА СТАТУЕТКА. У Лос-Анджелесі відбулася 88-ма  церемонія вручення кінематографічної премії «Оскар». Тріумфатором церемонії став фільм «Шалений Макс: Дорога гніву», який отримав шість статуеток.

Еммануеля Любецького відзначено нагородою за кращу операторську роботу у фільмі «Легенда Г’ю Гласса». Оператора визнано кращим третій рік поспіль, а це вже історичний рекорд. Фільм також відзначено в категорії «Кращий режисер» і «Кращий актор». Та якщо Алехандро Гонсалесу Іньярріту гріх скаржитися на прихильність Гільдії кіноакторів, то Леонардо ДіКапріо  нарешті отримав  свою першу статуетку. 

У промові ДіКапріо подякував режисерові фільму та партнерові по стрічці Тому Харді, а також  Мартіну Скорсезе і всім, хто допоміг йому на початку кар’єри.  Відомий як  активний природозахисник Лео  наголосив на проблемі  глобального потепління.

ПІД ЗВУКИ МУЗИКИ. Українські веломандрівники і музиканти гурту «Фолькнери» Ярина Квітка та Володимир Муляр, які 16 місяців тому вирушили з Києва в подорож, здолали 25 тисяч кілометрів, проїхали 13 країн і нарешті досягли пункту призначення — австралійського міста Сіднея.

«Це була чудова, часом нелегка мандрівка, в якійми відкривали для себе світ, а для світу — Україну», — розповіла Ярина. Під час подорожі музиканти не тільки крутили педалі, а й знімали відеоблог, збирали автентичні мелодії і готували радіопрограму. Кажуть: вдячні всім добрим людям, які траплялися на їхньому шляху. Найбільше — українцям Австралії, які прихищали у себе так, що вони почувалися як вдома. На знак вдячності подружжя передало діаспорі український прапор. Своїми мандрівками Ярина і Володимир хочуть донести людям, що не обов’язково бути багатієм, аби подорожувати і об’їхати півсвіту. Нині Ярина при надії, тож коли їх стане троє, подорожуватимуть в іншому форматі. А оскільки на амбітну навколосвітню подорож поки що не вистачає фінансів, шукають спонсора чи мецената, щоб мати змогу здійснити задумане.

БЕРЛІНАЛЕ-66. Журі цьогорічного Берлінського  кінофестивалю на чолі з Меріл Стріп присудило найвищу нагороду — «Золотого ведмедя» документальній стрічці «Вогонь у морі» італійського режисера Джанфранко Розі.

Очима головного героя фільму —– дванадцятирічного  Самуеля режисер показує найбільшу гуманітарну трагедію сучасного суспільства. Жителі острова Лампедуза, найближчого  європейського  берега, якого прагнуть дістатися мігранти з Африки та Близького Сходу,  роками стають свідками відчайдушних  спроб тих, хто бажає здобути краще життя. Однак  найчастіше знаходять біженців-потопельників. 

Вручаючи «Золотого ведмедя», Меріл Стріп наголосила, що «Вогонь у морі» найкраще передає дух Берлінського кінофестивалю. 

 КРИШТАЛЕВИЙ ПІРУЕТ. Українець  Олександр Абраменко  став першим в історії українського фристайлу володарем малого Кришталевого глобуса.  Наш спортсмен  виграв залік у дисципліні лижна акробатика за підсумками сезону Кубка світу 2015-2016. Перед вирішальним етапом Кубка світу, який проходив у Білорусі, Олександр Абраменко утримував лідерство в загальному заліку Кубка світу (на кількох попередніх етапах він виборював срібло та двічі бронзу). І хоча на  заключному етапі українець посів лише п’яте місце, цього виявилося достатньо, щоб залишитися на першому рядку в  генеральній класифікації  з результатом 310 балів, друге місце в білоруса Максима Густіка, третій у загальному заліку  росіянин Петро Медуліч — 244 бали.

НЕ ДЛЯ СЛАБКОДУХИХ. Гонець Фідіппід, який  сповістив Афіни про перемогу греків, пробіг дистанцію 42 км і 195 м, передав благу звістку і впав замертво від виснаження. Нині марафонська дистанція підкорюється тренованим бігунам, серед яких чимало представниць прекрасної статі. Днями українка Наталія Легонькова стала переможницею традиційного Лос-Анджелеського марафону.

Дистанцію 42 км 195 м наша легкоатлетка подолала за 2 години 30 хвилин 41 секунду, повідомляє сайт Федерації легкої атлетики. Наталія тривалий час бігла в дуеті з ефіопкою Серркалем Абрха, та на заключній п’ятикілометровці відірвалася від суперниці, вигравши у неї на фініші одну хвилину і 42 секунди. Замкнула трійку американка Джулія Будняк з солідним відставанням в 14:02.

Марафон в Лос-Анджелесі проводять з 1986 року. Чотири  рази його  вигравали українки:  Любов Клочко (1993 і 1996 рр. ) і Тетяна Позднякова (2003 і 2004 рр.).

У Лос-Анджелесі Легонькова не лише перемогла, а й встановила особистий рекорд. До цього її найкраще досягнення було показане 26 жовтня минулого року у Дубліні (2:31.08). 

У змаганнях серед чоловіків трійку призерів склали кенійці. Найшвидшим з них був Велдон Кіруї (2:13.07 год). 

ЛІЛЛЕХАММЕР-2016. Україна виборола другу медаль на II зимових Юнацьких Олімпійських іграх. Сноубордистка Дарина Кириченко стала бронзовим призером у складі інтернаціонального міксту разом зі шведами Веронікою Едебо, Давідом Мобаєргом та Валентином Міладіновим з Болгарії.

Переміг в  цьому виді змагань квартет з Німеччини, «срібло» дісталося швейцарцям. Загалом на кросовій трасі гірськолижного курорту Хаф’єль, де проходять змагання зі скі- та сноубордкросу, за медалі боролись 11 команд і 5 з них були змішаними, а визначити володарів срібної та бронзової медалей допоміг лише фотофініш. 

«Першими моїми емоціями були шок та радість. Одразу почала дзвонити батькам, просто не могла повірити в те, що сталося. Та й досі не віриться, що стала медалісткою Юнацьких Олімпійських ігор. Вдячна своїм колегам по команді. 

Ніщо так не зближує, як змагання. Ми одразу стали однім цілим, разом працювали на результат, на перемогу. Такий шанс випадає раз на життя, а тому потрібно було його використати по максимуму», —  такими були перші емоції українки.  Їх важко не розділити, адже нагорода Дарини Кириченко стала першою в історії вітчизняного сноубордингу. 

ВИШКІЛ. На одному зі спеціальних полігонів, розташованому в Бориспільському районі Київської області, відбулися тактичні навчання бійців полку Національної поліції особливого призначення «Миротворець». Нині частина солдатів перебуває на ротації на Київщині, куди прибула із зони проведення антитерористичної операції. Вони постійно підтримують кваліфікацію та гідний вишкіл — бойові завдання можуть отримати вже найближчим часом. «Миротворці» продемонстрували високий рівень підготовки у відпрацюванні різних елементів бойової тактики та влучної стрільби. Звичайно, журналісти побачили  далеко не все, оскільки ворог не повинен знати методи, якими наші бійці борються із закордонними зайдами. Один із аспектів підготовки — протидія ворожим розвідувально-диверсійним групам, спрямована на їхнє повне знищення. Це особливо актуально, бо саме такими мобільними групами супротивник постійно турбує наших вояків на сході країни.

Загалом медійники побачили елементи, на яких грунтується кваліфікація «миротворців»: тактика, вогнева й медична підготовка, зокрема евакуація поранених з поля бою. Одне слово, все те, що називається вмінням діяти в екстремальних ситуаціях. 

 

БОРОЛИСЯ — ВИБОРОЛИ. Спортсмени з 22 країн світу взяли участь у ХХ Київському міжнародному турнірі з боротьби, який відбувся 13 — 14 лютого в столичному Палаці спорту.

Змагання повернулися після дворічної перерви в оновленому форматі: на столичних килимах змагалися не лише борці й борчині-вільники, а й представники греко-римського стилю — усіх трьох олімпійських дисциплін. Україну представляли  зіркові спортсмени Жан Беленюк, Валерій Андрійцев, Ален Засєєв, Олександр Хоцянівський, Олександр Чернецький, Дімітрій Тімченко, Армен Варданян, Юлія Ткач, Аліна Махиня та інші, не менш амбітні  члени збірної. 

Приміром, у  вільному стилі в найлегшій вазі до 57 кг  переможцем турніру став  Василь Шуптар.  Він бронзовий призер чемпіонату світу у вазі до 61 кг. На нинішньому турнірі перебрався в олімпійську вагову категорію, де впевнено довів перевагу над суперниками. 

У фіналі Василь переміг дворазового чемпіона світу серед кадетів Андрія Яценка (на знімку — на лопатках) — 10:0.  Зважаючи на те, що 2016 рік є олімпійським, для багатьох команд турнір став репетицією ліцензійних змагань, де навесні будуть розіграні олімпійські путівки. 

ОДИНАДЦЯТЬ СВІЧОК І БУКЕТ. У Київському зоопарку відсвяткували черговий  день народження слона Хораса.  Цьогоріч іменинникові, який ще підріс і важить вже понад три тонни, подарували величезний кошик з улюбленими ласощами. Серед гостинців були яблука, морква, банани, яким він радіє найбільше. Організатори не поскупилися на сервірування іменинного стола і зробили з фруктів та овочів цілу композицію. Їстівний букет справив на тварину радше   враження аперитиву. Адже  загалом щоденний раціон Хораса становить понад 200 кілограмів їжі. А після смачного обіду співробітники зоопарку провели зоовікторину для запрошеної на іменини дітвори. Під час конкурсу малюки дізналися багато цікавого про екзотичних  тварин та випробували себе в ролі дослідників.

ОБЛАДНАННЯ. Щороку в Україні народжується майже п’ять тисяч немовлят з патологіями серцево-судинної системи. Без оперативного втручання рівень їхньої смертності  досягає 80%. На щастя, більшість із них повертають до повноцінного  життя в  найбільшому в Європі Центрі дитячої кардіології і кардіохірургії, яким керує всесвітньо відомий хірург Ілля Ємець.

Тому саме цьому медичному закладу запропонували свою підтримку компанії Philips  і «Фокстрот», а також благодійний  фонд «Відкриті серця». У межах соціальної відповідальності вони започаткували  акцію «Дивосерце», яка мала акумулювати 1 000 000 гривень  на придбання пересувного  рентгенівського апарата Practix 360, який не тільки забезпечує високу якість знімків, а й  дає змогу маневрувати у вузьких коридорах та між близько розташованими рядами ліжок.

До соціальної ініціативи компаній долучилася міжнародна благодійна організація  Philips Foundation, яка надала на потреби кардіоцентру 30 000 євро. На ці гроші придбали три портативні монітори пацієнта IntelliVue MX450, які визначають стан хворого. 

«Майже 70% грудничків з усієї України оперують  в нашому медичному закладі, — сказав, приймаючи подарунки, доктор медичних наук Ілля Ємець. — Інколи їх непросто транспортувати  після складної  операції, а новий пересувний рентген-апарат, портативні монітори дають змогу провести обстеження в палаті, без переміщення маленьких пацієнтів».

ДОКИ СНІГ НЕ ЗІЙШОВ. Природні зимові матеріали вже давно стали засобом втілення творчих задумів для митців у всіх куточках планети, де, звісно, є відповідні погодні умови.

 Як от у містечку Брекенрідж у штаті Колорадо (США), відомому альпійським кліматом  та одним з  найвідвідуваніших в США в останні роки гірськолижних курортів. Щороку в лютому тут відбувається інтернаціональний фестиваль льодових скульптур. Група українців представила на ньому свій витвір «Любов перемагає».

«Наша скульптура зображає кулак, який зупиняє відкрита долоня. Кулак символізує грубу силу, насильство та війну.

З іншого боку, долоня є метафорою миру та любові, — йдеться в описі до скульптури. — Ми віримо у силу Любові та вважаємо, що будь-яку війну, а особливо нинішній військовий конфлікт в Україні, можна зупинити шляхом переговорів та компромісів замість зброї.

Сподіваємося, що в Україну дуже скоро повернеться мир і любов переможе».

Сніг і лід — крихкі та ще й недовговічні матеріали, однак навіть вони здатні передавати найщиріші почуття. У цьому переконана група українських авторів. Тож поспішаймо творити дива,  поки сніг не зійшов і крига не скресла.  

ВЕСНІ — ДОРОГУ! Новий рік за місячним календарем — найочікуваніше, найбажаніше, найяскравіше і найдовше свято в країнах Східної Азії. У Китаї  його називають Чунь цзе, що означає свято весни, воно триває 15 днів і завершується святом червоних ліхтарів. А розпочинається найчастіше парадом драконів. 

Перші п’ять днів нового року призначені для зустрічей. Рідні, друзі, однокласники, співробітники навідують один одного. Традиція дарування подарунків не дуже поширена в Китаї. На Чунь цзе традиційним подарунком є Я-суй цянь — кишенькові гроші у спеціальних червоних конвертах, які заведено дарувати дітям. Дотримуючись давніх звичаїв, гроші дарують кожній дитині, що прийшла до будинку в перші 15 днів нового року. У такий спосіб залучають достаток, який у рік червоної мавпи до снаги примножити кожному. 

Традиція зустрічати Новий рік за місячним календарем знайшла своїх прихильників і в Україні. Зокрема вже кілька років у Львові в ці дні відбувається фестиваль китайської культури.

ПИРІЖКОВА ТЕРАПІЯ. Тему забезпечення харчами бійців на передовій нині обговорюють в різних варіаціях. Очевидно майбутнє за прозорими закупівлями та  цивільними кухарями, а нарядами по кухні незабаром досвідчені  лише лякатимуть поповнення. Спільне ж приготування смаколиків слід розглядати як один зі способів  відволіктися від суворих армійських буднів. У цьому, як і в багатьох інших аспектах, першими підставляють плече волонтери. Днями одна з них —  Наталія Вінник під час чергових відвідин позицій українських військовослужбовців у зоні АТО із задоволенням ліпила з бійцями  пельмені та пиріжки.  

ГЕТЬ СТЕРЕОТИПИ! Кожен українець має збудувати дім,  виростити сина і посадити самі знаєте що, а вже потім можна й фестиваль сала відвідати. Благо,  їх у нашій країні не бракує, попри нинішню непросту ситуацію. Святкують полтавці, щиро переконані, що кращого сала, ніж у цьому благодатному краї, годі шукати, освідчуються в любові до нього волиняни, різні території ніби змагаються між собою у виготовленні  гідного книги рекордів бутерброда зі стратегічним продуктом.  Тим часом у  Миргороді  проголошують культ місцевої чорно-рябої породи, а на Закарпатті сам очільник виконавчої влади вступається за різників… 

Здавалося б, вже все сказано і вигадано, однак організатори масових заходів раз по раз вдаються до безпрограшного варіанта шоу і започатковують нові й нові заходи  з салом у головній ролі. Минулих вихідних підтримати моду спробували і в столиці: на  Українському фестивалі сала, що відбувся на території  Національного комплексу «Експоцентр України», де розташована велика зона зимових розваг, оригінальними  рецептами ділилися з присутніми учасники одного з кулінарних телешоу. Серед інших розваг  був і конкурс на швидкість… поїдання сала. Хоч кожен свідомий українець вам скаже: сало і швидкість несумісні. Поспішати потрібно в інших відомих ситуаціях. А салом треба смакувати!

 

 НЕ СХИБИЛА РУКА! Жіноча збірна України з фехтування на шаблях виборола золоті медалі на етапі Кубка світу, який проходив в Афінах. На шляху до фіналу наша команда у складі Ольги Харлан, Олени Кравацької, Ліни Комащук та Ольги Жовнір вибила з боротьби команди Німеччини (45:29), Польщі (45:39) та Франції (45:44).

На вирішальний поєдинок у фінальній зустрічі Ольга Харлан і росіянка Софія Велика вийшли за рахунку 38:40. У першій же атаці Харлан пошкодила ногу, і лікарям довелося надати лідеру української збірної допомогу. Слідом Ольга пропустила два уколи суперниці, та героїчно зуміла зрівняти рахунок і вирвати перемогу — 45:44. 

Сподіваємося, що справжній бійцівський характер спортсменок знадобиться їм на шляху до олімпійського Ріо-де-Жанейро.