У Запоріжжі в межах підготовки до початку туристського сезону відбулося засідання регіональної ради з координування туристичної, курортної діяльності під головуванням директора департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької ОДА Владислава Морока. Члени регіональної ради, керівники органів виконавчої влади, місцевого самоврядування, представники громадських організацій, суб’єктів туристичної діяльності обговорили проблеми, виявлені минулого сезону, й окреслили перспективи оздоровчого сезону 2017 року.

Про підготовку до цьогорічного туристського сезону повідомили представники Бердянського, Якимівського, Запорізького та Приазовського районів, міста Бердянська, Приморської міської територіальної громади, Долинської сільради та Долинської сільської територіальної громади. Попри близькість зони бойових дій торік охочих відпочити на Азовському узбережжі Запорізької області стало більше.

На нараді визначено основні проблеми: поганий стан інфраструктури курортних територій, постачання питної води й водовідведення, утилізація твердих і рідких відходів, берегоукріплення. Залишається актуальним небажання приватних підприємців легалізувати прибутки, виходити з тіні та сплачувати податки, а також стихійна торгівля продуктами харчування в зонах оздоровлення.

Є проблеми, які потребують урегулювання на державному рівні. Це проблеми із сплатою податків і зборів за місцем реєстрації, через що кошти не залишаються на курортній території, бо сплачують їх у Києві, Харкові та інших містах.

Почесний голова громадської організації «Запорізька обласна туристична асоціація» Людмила Брацило наголосила, що перспективними для Запорізької області мають стати не лише пляжний, а й лікувальний, діловий, подієвий і конференц-туризм.

Підбиваючи підсумки розмови, Владислав Мороко висловив сподівання, що новостворені територіальні громади злагоджено працюватимуть із райдержадміністраціями для розвитку туризму та організації відпочинку. Запорізька область має добре розвинену транспортну інфраструктуру, унікальні природні умови: 300 км берегової лінії Азовського моря, акваторію Дніпра. Своєрідність краю — унікальне поєднання природних умов, ландшафтів, рекреаційних ресурсів із наявністю пам’яток історії, археології, монументального мистецтва та архітектури (в області на обліку понад 8 тисяч об’єктів історико-культурного надбання), що становить значний потенціал для збільшення кількості туристів.

Для популяризації Запорізького краю як місця відпочинку буде проведено певні заходи. Зокрема 22 квітня відбудеться Запорізький туристичний фестиваль-ярмарок.