ЗНАХІДКА
На Луганщині науковці зібрали у колекцію кіммерійську зброю, що вже встигла розійтися по руках
Скарб, до якого входять 15 предметів озброєння — бронзовий кинджал, рідкісні типи наконечників списів, дротиків і стріл, виявили співробітники археологічного центру «Спадщина» спільно зі студентами Східноукраїнського національного університету імені Володимира Даля. Науковцям знадобилися неабиякі зусилля, щоб зібрати в одну колекцію всі предмети кіммерійського скарбу, бо вони встигли розійтися по руках, а частина навіть потрапила у приватні колекції місцевих любителів старожитностей. Майже місяць археологи СНУ ім. В. Даля розшукували їх і зрештою знайшли все.
За словами наукового керівника Археологічного центру «Спадщина» професора Сергія Санжарова, кіммерійське поховання датується Х—IX ст. до н.е. «Таке враження, що після виготовлення та мінімальної технічної обробки зброю приховали і зберігали як велику цінність», — зазначив Сергій Санжаров.
Співробітники музею вивчають рідкісні знахідки. Фото надане прес-службою СНУ імені В. Даля
Такі археологічні знахідки дуже рідкісні, тому що кіммерійці не залишали зброю у похованнях, її берегли, передавали у спадок, ховали від чужих очей. Лише в поодиноких військових похованнях знайдено кинджали, наконечники списів чи стріл. Саме такий скарб і опинився в руках луганських археологів.
Як повідомляє прес-служба ВНЗ, знайдені наконечники і кинджал — археологічний комплекс, який належить до раннього періоду кіммерійської культури. Такого комплекту зброї, який представлений в Білогорівському скарбі, немає в жодному музеї Європи.