Роман КИРЕЙ,
«Урядовий кур’єр»

Відомі мовознавці та студенти обговорили проблеми формування мовної культури під час всеукраїнського науково-практичного круглого столу в Черкаському національному університеті імені Богдана Хмельницького.

Зібрання присвятили зокрема 10-тій річниці з дня заснування кафедрою методики навчання, стилістики та культури української мови університету всеукраїнського проекту, який об’єднує всіх небайдужих до проблем розвитку мовної культури.

Як зауважила доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри методики навчання, стилістики і культури української мови Тетяна Симоненко, науковці навчального закладу сподіваються, що цей проект дасть поштовх для подальших позитивних змін у нашій державі щодо поширення функціонування української мови в усіх сферах життя.

— Необхідно змінити ставлення українців до мови. Насамперед, треба більше спілкуватися з дітьми, дати їм можливість відчути смак української. Показати, що є такі слова, від вимовляння яких одержуєш насолоду. Ми, як викладачі, маємо у школі виховувати компетентну особистість, яка володітиме тими рисами, на які є суспільний запит, — зазначила доктор педагогічних наук, професор, завідувач відділу української мови і літератури Інституту педагогіки НАПН України Ніна Голуб.

Під час бесіди спікери порушили низку питань, зокрема й про українську мову як фактор безпеки країни, проблеми шкільної освіти та актуальні питання сучасного «Українського правопису».

Українська письменниця, педагог Лариса Ніцой наголосила, що потрібно не соромитися говорити українською, знати свою історію, боротися за мовний простір. Позицію громадян у мовному питанні, як вважає кандидат філологічних наук, доцент, директор ННІ Української філології та соціальних комунікацій Ігор Погрібний, слід змінювати планомірно: у родині, під час шкільного та університетського життя.

— Дуже цікаво і корисно було почути думки відомих мовознавців, — сказала після засідання круглого столу студентка університету Яна Костенко. — Я зрозуміла, що нам, як майбутнім учителям, необхідно виховувати любов до української ще з раннього дитинства. Також потрібно постійно говорити рідною мовою і ширше популяризувати її.