ДУХОВНІСТЬ. Цьогорічний Міжнародний літературно-мистецький фестиваль «Кролевецькі рушники», що пройшов на Сумщині, зібрав співаків, артистів, письменників, художників з багатьох країн світу. На гостинну поліську землю завітали гості з різних куточків України, а також Росії, Білорусі, Китаю, Азербайджану, Німеччини. Пройшли численні виставки, конкурси, концерти, учасники яких продемонстрували яскраве гроно різнобічних талантів.
Фрагмент експозиції музею, де зібрана творча спадщина Заслуженого художника Івана Дударя. Фото Володимира КОВАЛЕНКА
Родзинкою фестивалю стало відкриття першої черги музею історії кролевецького ткацтва, який відтепер розташований в історичному будинку Огієвських, пов’язаному з ім’ям Тараса Шевченка. До експозиції ввійшли зразки славетних рушників, фотознімки, документи, інші матеріали, присвячені історії виникнення і розвитку кролевецького ткацтва. В окремому розділі представлена частина творчої спадщини Заслуженого художника України Івана Дударя – він віддав більш як 40 років свого життя роботі на місцевій фабриці. Найближчими місяцями, напередодні початку Євро-2012, музей поповниться новими матеріалами і гості європейської першості матимуть змогу ознайомитися з цією експозицією.
Майстер-викладач Кролевецького вищого училища №23 Ольга Борисенко з майбутніми ткалями ученицями Аліною Уткіною та Юлією Момот.
Фото Володимира КОВАЛЕНКА
За словами голови оргкомітету фестивалю, Заслуженого діяча мистецтв України поета Михайла Шевченка, нинішнє свято яскраво ствердило, що духовні традиції рушникового краю знаходять гідне продовження і слава про рукотворне диво поліщуків лине світом.