Експортний потенціал вітчизняних виробників цього року буде максимально посилено.

Одним із напрямів роботи уряду стане збільшення експорту і захист українських виробників-експортерів від можливих негативних явищ у здійсненні їхньої діяльності. Серед першочергових завдань — збільшення державної підтримки виробників і створення комфортних умов для їхнього розвитку.

Найближчим часом зусилля уряду буде зосереджено на заохоченні та сприянні в діяльності тих інвесторів, чиї проекти створюватимуть у промисловому секторі економіки високу додану вартість і значну кількість робочих місць. Таку заяву зробив заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України Вадим Коломієць під час прямого ефіру на одному з телеканалів. Крім того, перед урядом поставлено завдання з розвитку внутрішньої торгівлі, заохочення попиту населення на продукцію національного товаровиробника, розвитку АПК, посиленої підтримки вітчизняного машинобудування.

Розвиток експортного потенціалу стоїть на особливому місці в зоні уваги уряду, зазначають аналітики, бо ситуація на зовнішніх ринках близька до рецесії, що позбавляє експортну діяльність твердих орієнтирів. У повідомленні Інформаційно-аналітичного бюлетеня КМУ йдеться, що торік у серпні уряд схвалив Концепцію створення системи державної підтримки експорту України до 2015 року, якою передбачено оптимізацію товарної структури експорту в напрямку нарощування частки продукції з високим рівнем доданої вартості, а також географічну диверсифікацію традиційного експорту товарів національного походження. Для збільшення географії експорту проводиться глибокий аналіз зовнішніх ринків і потенціалу їх попиту на нашу продукцію. Нині торговими партнерами України є понад 200 країн.

«У сучасних складних зовнішніх умовах, коли більшість торгових партнерів України перебуває у стані рецесії або ще не оговталася від наслідків світової фінансової кризи, перед урядом першочерговим постає завдання створення умов для нарощування експорту та мінімізації негативного впливу зовнішнього середовища на функціонування економіки України», — зазначає Вадим Коломієць.

Фінансова підтримка експортерів, яку впроваджує Кабінет Міністрів, сприятиме забезпеченню захисту українських експортерів від ризику неплатежів і фінансових втрат у разі настання політичних і комерційних ризиків. Серед таких захисних механізмів — страхування та гарантування експорту. Працює уряд і над запобіганням виникненню обтяжливих умов для виробників, зосередившись на роботі ефективної моделі зі швидкого виходу на зовнішні ринки збуту та підвищення конкурентоспроможності продукції вітчизняних експортерів на світових ринках.

Додатковий стимул для розвитку експорту дасть дорожня карта щодо врегулювання торговельних обмежень у двосторонній торгівлі між Україною та Російською Федерацією на 2013-2014 рр.

Відповідно до затверджених Кабінетом Міністрів основних прогнозних макропоказників економічного розвитку держави, цього року експорт буде збільшено на 8,6%. Уряд закладає в розвиток потенціалу зростання експорту роботу над механізмом ефективного впровадження новітніх технологій та системи держпідтримки експортерів.

Нині в державі сформовано ефективне законодавче поле з точним механізмом реагування в разі виникнення труднощів із реалізації інвестиційних інтересів чи порушень прав інвестора. Уряд має достатньо важелів, щоб виправити ситуацію, переконаний Вадим Коломієць.

Відділ новин
«Урядового кур’єра»