ЗЕМЕЛЬНИЙ КАДАСТР. Національна кадастрова система успішно діє і відповідає найкращій світовій практиці. Такого висновку дійшли міжнародні експерти, які здійснювали комплексну перевірку нововведеної кадастрової системи, в офіційному звіті Світового банку. Зокрема Директор Світового банку в Україні Чімяо Фан у пам’ятній записці на адресу уряду України та голови Держземагентства Сергія Тимченка відзначив, що досягнення в земельному кадастрі є значним успіхом України, який сприятиме захисту прав власності на землю та поліпшенню прозорості управління земельними ресурсами. Після успішної реалізації кадастрового проекту Світовий банк має наміри продовжити співпрацю з урядом України у сфері земельних відносин.

Група фахівців банку була вражена значним обсягом виконаної роботи з впровадження Національної кадастрової системи. Зокрема, у листі керівника Світового банку відзначається: «Великий обсяг роботи було виконано за останні кілька місяців для підготовки електронної кадастрової системи та її впровадження в безпрецедентному для даного регіону темпі. Розробку системи, її тестування, приймання, міграцію даних і навчання користувачів було виконано менш ніж за три місяці. А менш ніж за п’ять місяців створено цифровий архів (включаючи сканування та індексування 16,8 мільйона державних актів та впровадження процедур сканування для документів, що надходять). Досягнуті результати є відмінним прикладом для регіону і в міжнародних масштабах. Група фахівців банку заохочує Держземагентство до обміну своїм досвідом з іншими країнами у цілому світі».

Усі проміжні показники ефективності впровадження для робіт із картографування було повністю виконано й перевиконано, повідомляє прес-служба Державного агентства земельних ресурсів. Крім того, у рамках проекту складено визначені цільовим показником 600 000 квадратних кілометрів сучасних карт, що охоплює практично 100% території України. Роботи з картографування у рамках проекту виконано в 24 областях, АР Крим і містах Києві та Севастополі, що повністю забезпечило Україну базовим картографуванням єдиної якості вперше після здобуття нею незалежності: сучасними аерофотографіями, сучасними цифровими ортофотокартами у відповідному великому масштабі та цифровими індексними кадастровими картами. 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»