Іноземні інвестори продовжують нарощувати обсяги інвестицій в економіку України. Так, за 9 місяців 2013 року вони вклали у вітчизняну економіку 3,7 мільярда доларів прямих інвестицій (акціонерного капіталу). При цьому загальний обсяг коштів станом на 1 жовтня 2013 року становив 56,6 мільярда доларів і зріс з початку 2013 року на 2,3%. Такі дані озвучив директор департаменту інвестиційно-інноваційної політики та розвитку державно-приватного партнерства Міністерства економічного розвитку і торгівлі Віктор Коваленко.

«Україна залишається привабливою для інвестицій, водночас вона не перебуває осторонь світових процесів, є достатньо інтегрованою у світове господарство, і порушення макростабільності на зовнішніх ринках має свій відголос в Україні», — вважає він.

Окремо ж представник міністерства нагадав, що за підсумками рейтингу Світового банку «Doing Business-2014» Україна піднялася на 28 позицій порівняно з «Doing Business-2013» та посідає 112-те місце.

«Україну визнано країною, що досягла найкращих результатів щодо поліпшення регуляторного середовища серед усіх країн світу у 2012/2013 році», — передає слова фахівця прес-служба Мінекономрозвитку.

На його думку, для подальшого поліпшення місця України у рейтингу «Doing Business» актуальним є питання вдосконалення правової та організаційної бази для підвищення дієздатності механізмів забезпечення сприятливого інвестиційного клімату і формування основи збереження та підвищення конкурентоспроможності вітчизняної економіки.

У цьому контексті посадовець зазначив, що нині в Україні сформовано правове поле, яке визначає гарантії діяльності для інвесторів, економічні та організаційні засади реалізації державно-приватного партнерства.

Крім того, з 1 січня 2013 року набрав чинності Закон України від 6 вересня 2012 року № 5205 «Про стимулювання інвестиційної діяльності у пріоритетних галузях економіки з метою створення нових робочих місць». У документі прописано основи державної політики в інвестиційній сфері протягом 2013—2032 років щодо стимулювання залучення інвестицій у пріоритетні галузі економіки. Закон спрямовано на створення умов для активізації інвестиційної діяльності шляхом надання певних податкових і митних преференцій у пріоритетних напрямах економіки з метою створення нових робочих місць та розвитку регіонів.

Також важливим кроком для заохочення інвестицій в економіку та їх ефективного використання стало запровадження механізму реєстрації інвестиційних проектів, які потребують державної підтримки та проведення оцінки їх економічної ефективності.

«Державна реєстрація інвестиційних проектів дасть змогу здійснювати постійний моніторинг стану фінансування об’єктів, що отримали державну підтримку на підставі даних Державного реєстру, та аналіз стану фінансування в кожному році», — наголосив Віктор Коваленко.

А потім повідомив, що станом на 11 січня у Державному реєстрі зареєстровано 29 інвестиційних проектів та три проектні (інвестиційні) пропозиції.

«Уряд і надалі продовжуватиме реалізацію заходів, які покликані сприяти поліпшенню інвестиційного іміджу України та збільшенню обсягів залучення іноземних та капітальних інвестицій в її економіку», — резюмував фахівець. 

Відділ новин
«Урядового кур’єра»